Caseterecorder

Caseterecorder

PostPostao/la Deenon-xd » 02 sij 2012, 05:33

Da predstavim moja dva retro ljepotana JVC kd-10 i TOSHIBA d-850. Jvc je dvoglavi deck, a Toshiba troglavi. Oba kazića sam malo iznutra poboljšao i tako malo uživam u njihovim zvukovnim priredbama. Pošto volim tu vrstu analognog zvuka napravio sam si kolekciju sa gramofona i mogu reći raj za uši. Tako isto imam dosta stvari na videokazetama pa sam sa Panasonic fs 88 videorecordera napravio kolekciju pjsama na kazetama i isto tako prekrasan zvuk se čuje. Malo sam i nostalgičan na te uređaje no kad vidim da se kazeta vrti i vu metri rade uhhhh pogotovo noću kad svjetle potpun događaj. Eto i pogodilo se da jedan ima ladicu na desnoj strani, a vu metre na lijevoj što je kod drugog obrnuto tako da obadva daju neki sklad i još su im vu metri na bazi odozdo cageri i odozgo cageri u optičkom slaganju tako da je vizualno ok. Tko još sluša kaziće danas pa znam jednog sa 140 komada u kući i to mi je dovoljno.
Privitak/ci
IMG_8000.JPG
JVC KD10
IMG_8000.JPG (35.06 KiB) Pogledano 7637 put/a.
IMG_8021.JPG
TOSHIBA D850
IMG_8021.JPG (47.83 KiB) Pogledano 7637 put/a.
IMG_8018.JPG
JVC KD10 i TOSHIBA D850
IMG_8018.JPG (45.56 KiB) Pogledano 7637 put/a.
Avatar
Deenon-xd
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 15 lis 2011, 10:20

Re: Caseterecorder

PostPostao/la sonny » 02 sij 2012, 13:12

Sve super, ali zašto ti pišeš Toshiba, kad na kasetašu piše Hitachi ? :shock:
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Khadgar2007 » 02 sij 2012, 14:16

Opa, vidim da se ima dosta vintage stvari. Jako lijepo Deenon-xd. :D
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Deenon-xd » 03 sij 2012, 01:44

Da imaš pravo Hitachi je ne znam što mi bi da napišem krivo vjerojatno sam malo :?: od proslave nove godine.
Ispričavam se svima koji čitaju gore napisni moj post.
Avatar
Deenon-xd
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 15 lis 2011, 10:20

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Backo » 19 ožu 2012, 21:34

Pošto bi trebao mišljenje iskusnjara o kazetašima a sa istima se nisam susretao,(izuzevši pred par dana)jedno 25god.a tad nisam bio audiofil niti sam imao svoj sustav.Kako sam pred neki dan poslušao jedan deck Aiwa 810 tako sam se počeo zanimati za iste.Ma ima nešto u tim kazetarima i njihovom zvuku Doma mi je jedan Hitachi D-220 na posudbi kojem upoznajem zvuk i vračam se u dane kad smo nekad ko mulci slušali kod frenda na sustavu Pioneer i Marantz deck-u a to je bilo onda kao da se vozimo u Maserati-u po pitanju zvuka.E sad mi je zapeo jedan za oko po nekoj preporuci a radi se o Pioneer Deck CT - 777 s ovog oglasnika.Znači, što je to,koliko dobro i jel se isplati isprsiti 900kn za isti i može neke usporedbe s gramofonom ili cd playerom i tako to...
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Mate » 20 ožu 2012, 00:49

Backo je napisao/la:Pošto bi trebao mišljenje iskusnjara o kazetašima a sa istima se nisam susretao,(izuzevši pred par dana)jedno 25god.a tad nisam bio audiofil niti sam imao svoj sustav.Kako sam pred neki dan poslušao jedan deck Aiwa 810 tako sam se počeo zanimati za iste.Ma ima nešto u tim kazetarima i njihovom zvuku Doma mi je jedan Hitachi D-220 na posudbi kojem upoznajem zvuk i vračam se u dane kad smo nekad ko mulci slušali kod frenda na sustavu Pioneer i Marantz deck-u a to je bilo onda kao da se vozimo u Maserati-u po pitanju zvuka.E sad mi je zapeo jedan za oko po nekoj preporuci a radi se o Pioneer Deck CT - 777 s ovog oglasnika.Znači, što je to,koliko dobro i jel se isplati isprsiti 900kn za isti i može neke usporedbe s gramofonom ili cd playerom i tako to...

Radi tanke i uske trake i premale brzine, ja sam mišljenja da pogotovo danas to više nema smisla. U ono vrijeme je bio dobar izbor kaseta Fero, Crom, Metal pa uz Dolby ABC dalo se nešto nasnimit za slušati. Danas tih kaseta nema ili su teško nabavljive, a generalno kakakterističan šum je uvijek postojao unatoč Dolby-ju. Svakim slušanjem dolazilo je do degradacije snimke. Bolje trake su to bolje podnosile. dinamički raspon je lošiji nego kod ploče ili CD-a . Kasete su bile u trajanju 60 i 120 minuta. A za neku kvalitetniju reprodukciju su se mogle nabaviti i trake od 20 ili 30 minuta i to samo one bolje trake koje su bile i deblje. Trake od 120 su bile i najtanje i onda je najveći gušt kad se takva smota unutra mehanizma oko tanke osovine. Sve u svemu ne bih se vraćao na te dane. U usporedbi s pločom ili CD-om i ostalom digitalijom kaseta je inferiorna u pogledu kvalitete i trajnosti.
Kasete koje su se prodavale iz diskografske produkcije su u pravilu bile loše. I MP3 je bolji od prosječne kasete.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Schultz » 20 ožu 2012, 07:24

Iako sam prošao kazetaša i kazetaša i imam doma, kao prvi vlasnik, savršeno očuvan i sa malo sati, Technics AZ7, potpisujem sve ovo što je Mate naveo...

Nije ti trakaš... Odgovorno tvrdim, jer imam i jednog mint Tandberga X10....

Ma ima kod mene svega... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Malvazijski tigar
Avatar
Schultz
 
Postovi: 510
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 20:36
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Backo » 20 ožu 2012, 14:21

..eto ti ga na,sto ljudi sto ćudi,ali ja ipak ne odustajem od Decka jer imaju ono nešto što mi se izrazito sviđa,bez obzira na sve mane a pošto nema ničeg bez mane,guštaču u zvuku jednog rasnog kazetara prije ili poslije na dnevnoj bazi.Malo kazić,malo CD,malo tuner i to je to.Pa neću svaki dan isti istu spizu i ili slušati s istog izvora:lol: ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Mate » 20 ožu 2012, 21:54

Backo je napisao/la:..eto ti ga na,sto ljudi sto ćudi,ali ja ipak ne odustajem od Decka jer imaju ono nešto što mi se izrazito sviđa,bez obzira na sve mane a pošto nema ničeg bez mane,guštaču u zvuku jednog rasnog kazetara prije ili poslije na dnevnoj bazi.Malo kazić,malo CD,malo tuner i to je to.Pa neću svaki dan isti istu spizu i ili slušati s istog izvora:lol: ;)

Nisu problem kasetaši. Ima jako dobrih dapače predivnih modela. Sam sam imao dva Marantza.
Problem je u kasetama.
Trakaši i pripadne trake su sasvim druga priča iako je niz boleština zajednički za kasetaše i trakaš: štelanje azimuta glava, demagnetizacija, čišćenje svega i podmazivanje, proklizavanje kad ne treba, stanje pogonskih remena.... itd
Medjutim traka se kreće dvostruko brže 9cm i nešto u sec ili 19cm sec naspram kasete 4cm i nešto. što rezultira boljim frekv opsegom i još koječega.
Traka je deblja i šira i čvršća pa je manje vow efekata zavijanja i rastezanja kao mačke u veljači.
I konačno , zaista nemam pojma gdje danas nabaviti dobrih kaseta odnosno neznam gdje nabaviti bilo kakvih kaseta ... osim možda za telefonsku sekretaricu.

Ali da , samo naprijed. Ništa loše od probanja ako si u prilici.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Caseterecorder

PostPostao/la Backo » 20 ožu 2012, 23:51

Ok.bumo se malo poigrali pa javim dojmove,bez probe ovako ostaju samo priće i nečija iskustva ali pošto postoje ipak iznimke,istima se nadam a ako budem ipak u krivu,nisam niš izgubio i uređaj koji sam dobio na probu ču vratiti ako me ne zadovoljava. ,-)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Sljedeća

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron