Tesla NC 430

Re: Tesla NC 430

PostPostao/la zuzi » 14 svi 2011, 00:01

lenco shell II.jpg
lenco shell II.jpg (28.56 KiB) Pogledano 3774 put/a.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Tesla NC 430

PostPostao/la Coda » 14 svi 2011, 11:59

Lenco kažeš ti... :shock: To mi izgleda obećavajuće i sasvim iskoristivo, mislim da bi se taj tip nosača bez nekih većih problema dao uklopit na postojeću ručicu.....
Možeš mi reći nešto više o tom tipu prihvata jer znam da je Lenco imao i SME prihvat,jedan shell je i na oglasniku na susjednom forumu. Ako slučajno znaš nekoga ko ima jednog viška može se javit na PM, budite slobodni upotrbit svoje precednicke i diplomatske ovlasti 8-) :lol: :lol: Neću tvrdit za činjenicu ali mislim da sam vidio nešto slično na ovome
Radi se o Gorenje studio koji je u vlasništvu istog gospodina koji mi je i prodao gramofon, a mogao bi biti moj za simboličnu cijenu
Privitak/ci
100520111741 [1024x768].jpg
Garrard
Avatar
Coda
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 05 svi 2011, 11:50
Lokacija: Rijeka

Re: Tesla NC 430

PostPostao/la Deenon-xd » 15 stu 2011, 02:02

Isti takav Tesla gramofon sam imao davne 1987 god. Gramofon ima limeno podnožije sa gumenim nožicama pa zna kod glasnijeg slušanja imati mikrofoniju stoga sam ga u ono vrijeme twikirao na slijedeći način. Promijenio MM zvučnicu staru i metnio Ortofon, izvadio metalnu šasiju iz drvenog kućišta te ga odozdol silikonirao i zalijepio 6mm rezano po mjeri staklo u sendvuć sistemu i sve stavio na tri tlačne opruge tako da sam ga mogao tresti, a da se zvuku ništa ne dogodi i da ne preskače. Sve to sam stavio na izliveni betonski blok dim:50*50*10 cm te sam oko šasije koja stoji na bloku stavio ramu od 5cm debele po mjeri izrezane hrastove fosne. Direktno sam zalemio interkonekt na izlaz žica sa ručke i stavio dvije led diode da u mraku vidim gdje se nalazi zvučnica na ploči. Kao takav gramofon je svirao odlično te više nisam imao mikrofoniju kad sam u ono vrijeme slušao disco glazbu. Isto tako sve je sviralo kako treba od basa, srednjih i visokih. Moja preporuka da se na šasiji naprave preinake ili slično rečenom i uživanje u vinilu će biti zagarantirano.
Avatar
Deenon-xd
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 15 lis 2011, 10:20

Prethodna

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron