Ručka

Ručka

PostPostao/la zuzi » 08 svi 2011, 12:27

Privilegija originala je da se kopiraju.
đeram nosač zvučnice.jpg
đeram nosač zvučnice.jpg (28.62 KiB) Pogledano 12010 put/a.

[img]
Đeram.jpg
[/img]
Privitak/ci
Đeram.jpg
Đeram.jpg (31.86 KiB) Pogledano 12010 put/a.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Ručka

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 svi 2011, 12:44

To si ti napravio ili je to original po kojem si napravio onu ručicu od tankih letvica i omotao sa papirom? I baš sada gledam čemu služi onaj U profil na koji je pričvršćena zvučnica, zar ne bi mogla ići direkrno na ručku bez toga?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Ručka

PostPostao/la zuzi » 08 svi 2011, 13:18

Ovo je original
rslabs.jpg
rslabs.jpg (23.5 KiB) Pogledano 11993 put/a.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Ručka

PostPostao/la sveti » 08 svi 2011, 19:51

And now,something totaly differently:
orto.jpg
Privitak/ci
ortt.jpg
sveti
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 04 svi 2011, 19:29

Re: Ručka

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 svi 2011, 20:01

Jel to dual?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Ručka

PostPostao/la koda » 09 svi 2011, 00:03

ovo je dual, 626
Privitak/ci
dual_626.jpg
koda
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 09 svi 2011, 00:00

Re: Ručka

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 svi 2011, 00:15

Da, prepoznajem itekako izgled onog prokletstva zvanog ležaj za ručku. To me muči na mojem 1236, ispalo mi par kuglica iz jednog od minijaturnih ležajeva, pa si sve od Triode Festivala mislim di da ih nabavim ali nemam pojma jer su baš sitne 1,5mm u promjeru.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Ručka

PostPostao/la Roko » 09 svi 2011, 00:57

Khadgar2007 je napisao/la:Da, prepoznajem itekako izgled onog prokletstva zvanog ležaj za ručku. To me muči na mojem 1236, ispalo mi par kuglica iz jednog od minijaturnih ležajeva, pa si sve od Triode Festivala mislim di da ih nabavim ali nemam pojma jer su baš sitne 1,5mm u promjeru.



Probaj tu: http://www.okar.hr/kl.htm

...ili tu: http://www.tvrtke.com/lezaj-trade-d-o-o,PID-8,MF-4500.aspx
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Ručka

PostPostao/la koda » 09 svi 2011, 09:37

Ne znam kako su ispale kuglice iz lagera, mislio sam da su zatvorene u kučište, al nema veze, imam ja par originalnih
Dualovih lagera, nema nikakvog razloga zašto ne bi završili na tvom radnom stolu.
dijelovi.jpg

Samo skidanje ručke zahtijeva sitni alat, ja sam improvizirao s čeličnom žicom i kombinirkama, špice čvrsto prihvatiš kliještima i lagano (ali bez klimanja) okreneš aluminijski kotačić koji je zapravo kontra matica i drži našiljeni šaraf čvrsto u lageru. Ako probaš prvo odšarafiti šaraf, dolazo do pucanja i oštečenja. Zatezanje ide obrnutim smjerom, prvo lagano podesiš pritisak špice u lageru( tu bi se trebalo malo poigrati, pritegneš do granice klimanja ručice i slobodnog hoda, možda plus minus desetak stupnjeva u okretu šarafa u lageru, lager je u plastičnom nosaču, sile pritezanja su vrlo velike i može zavarati) i zategneš aluminijski kotačić, dosta čvrsto, bez okretanja šarafa.
alat.jpg

Dualove ručke su predviđene i konstruirane za zvučnice male mase, fotografija pokazuje taj omjer volumena, a masa im je proporcionalna tome. Ova manja je za Dual.( zeleni raster je pet puta pet milimetara, radi dojma veličine)
Stavljanje zvučnica veče mase remeti namjeru konstruktora i nije poželjna (makar iskreno govoreći i to dobro zvuči).
Ručka na tvojem gramofonu je jedna od rijetkih "S" ručki koje su izašle iz Dualovih pogona, ja sam skloniji, kod zvučnica male mase, ravnim ručkama.
usporedba_zvucnice.jpg
koda
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 09 svi 2011, 00:00

Re: Ručka

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 svi 2011, 11:21

Ovako, taj lager o kojemu govorim je baš onaj di se nalazi kotačić za podešavanje gazne sile. I na mom modelu taj lager je bio ubačen u mali komad plastike,e taj se komad plastike raspao i sto posto zbog toga sam na festivalu morao svako malo podešavati balans ručice jer mi je igla znala sa vremenom padati sve bliže ploči. e sada taj "lager" je zapravo najobičnija metalna cijevčica kojoj je jedan kraj uži i spriječava kuglice da ispadnu kada je naravno sve na svome mjestu, a budući da se sve taj komad plastike koji je taj lager držao na mjestu raspao naravno da su te kuglice završile pitaj boga di, samo sam uspio naći jednu pa zato znam koliki je promjer.

Evo i slike da se bolje vidi o čemu je riječ
slika


Sada moram improvizirati taj plastični dio koji je držao lager i zalijepiti ga za nosač ručke, te naravno prije toga ubaciti lager unutra sa kuglicama.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Sljedeća

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron