Ručka

Re: Ručka

PostPostao/la Mate » 04 srp 2015, 16:26

Evo da se vidi i status gramofonske konstrukcije do sada.
Djelovi su uzeti s JVC gramafona (LA111B), 80Kn preko njuškalota. Otprilike u rangu onog mog pioneera možda još i gori. Iskorišten tanjur s ležajem i motor s kontrolerom i trafom. Naručen novi remen i ožičenje ručice.
gram10.jpg
gram10.jpg (79.13 KiB) Pogledano 6126 put/a.


U 40 mm iverici (otpadak od sudoper/šporet ploče) isfrezao rupu za ležaj i motor:
gram11.jpg
gram11.jpg (108.15 KiB) Pogledano 6126 put/a.


Detalj motora. Izradio dodatnu ploču-nosač motora na elastičnim ležajevima. Ideja je da kad sve bude definirano, pilom prerežem cijelo tijelo grama lijevo od centra da motorski dio ostane sam u svojem bloku, pa sve to odvojeno na zajedničku bazu. Međutim cijelo tijelo sam htio napraviti od masivnog drva pa opet sve isto kao s ivericom. još to bumo vidili.
gram12.jpg
gram12.jpg (68.13 KiB) Pogledano 6126 put/a.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Ručka

PostPostao/la elvis » 06 srp 2015, 12:46

Mate je napisao/la:Zvuk je hebeno dobar. Ja to ovima mladima ne moren objasnit. Posebno ovima HiRes. :D
Danamika, superlativ
Vjernost, muškost, atack, sustain, superlative.
konzistenca svega, ne može nego tako.
Evo mrvu još videa:


Ti mora da se šališ. Reci mi plizz da se šališ. Mislim ja nisam mlad, ali mi ipak treba objašnjenje :) :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Ručka

PostPostao/la Mate » 07 srp 2015, 23:39

elvis je napisao/la:Ti mora da se šališ. Reci mi plizz da se šališ. Mislim ja nisam mlad, ali mi ipak treba objašnjenje :) :)


Njofra, kaj ti nije jasno? Yes, ti nisi mlad ali ja sam još stariji :lol:
Ključna rečenica je ova:
Eno dok sad ovo bodem, tamo se vrti joe Cocker. Ma ne da se vrti nego mi je doša u kuću , eno pije kavu samnom


Ja ti to ne mogu bolje objasnit. Jedino možda kineskom vazom. Velika, lijepa, krivudava s oblinama i originalna. I ista takva razbijena u milijune komadića ponovoslijepljenih da tvore vazu. Ma koliko god dobro slijepljena , miris ljepila .. ubi me.

Ne znam Elvise. Jesam li ja presentimentalno vezan za te moje ploče pa sada doživljavam neki flash back. Ko zna ?

Zvuk pojedinačnih instrumenata mi je tako umilan i lijep te sve zajedno mi zvuči konzistentno i istinito, točno. Sluša se do besvijesti bez napora.
Naravno ima produkcija raznih. A malo sam valjda i gluh. To mi hanuma stalno nabacuje :D :D

Dakle da zaključim. Sigurno je do gramofona. Jednostavno sam napravio perfekt grebalicu. :lol: :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Ručka

PostPostao/la elvis » 08 srp 2015, 10:35

koloracijom idem na koloraciju da bi dobio konačnu koloraciju he he he he.. ma sve 5, znam da gram ima šarma, teško je bilo što usporediti sa tim uređajem u smislu rituala i onoga što oku paše, a za uho.. pa paše valjda i uhu, vrati se na početak ovog posta. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Prethodna

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron