Pro ject RPM-4

Re: Pro ject RPM-4

PostPostao/la matija » 28 lis 2018, 10:22

Zamijenjeno ožičenje ručke gramofona, postavljeno od kompjuterskog “miša” , stopice sam koristio također od njegovog priključka na PC board, Btw odlične su, zvuk je sada bio generalno znatno bolji nego s original kablovima međutim i dalje se javljao lagani brum prilikom dodirivanja ručke...povezao sam zatim - L i R kanala dodatno na zajedničku točku uzemljenja ručke i baze ručke tako da sada ne koristim dodatno uzemljenje gramofona i problem je riješen. Ove nove žice su nešto neflexibilnije i većeg presjeka od originalnih ali za sada ne vidim problema, jedino nisam prije vađenja ručke označio točan položaj dosjeda na bazu pa sam morao od oka postaviti i ponovo poštelovat ručku. Vidit ćemo kako će se dalje razvijati stvar...
Avatar
matija
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:45

Re: Pro ject RPM-4

PostPostao/la zbotic » 28 lis 2018, 13:17

Pri postavljanju ručke treba paziti na udaljenost vertikalne osi ručke od osi tanjura ovisno o efektivnoj duljini ručke. Efektivna duljina je projekcija udaljenosti od vertikalne osi ručke do vrha igle. Ja koristom kalkulaciju po Lofgren B formuli.


https://www.vinylengine.com/tonearm_ali ... or_pro.php

Upisati efektivnu duljinu....

Nakon postavljanja ručke, kut zvučnice se korigira (ako je moguće) prema nekom od protraktora (Lofgren).
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Prethodna

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron