SHURE M97xE

SHURE M97xE

PostPostao/la Kaligula » 09 pro 2012, 20:33

Imam neki gramofon šta mi je kum ka poklonija! :D
Ne znam ni koje marke, mora da je neki kupljen ala u konzumovom super marketu.
A da prominim bar zvučnicu za početak...
I čačkam, po netu, ono, na balkanski način, za što manje para a što zvučnije ime.
Znam da ne triba očekivati previše, ali se nadam da ulog od 70$ može napraviti bar mali slušni pomak.

Zapeja sam za ovu shureovu zvučnicu:
http://www.ebay.com/itm/SHURE-M97xE-Hi-Fidelity-Audipophile-Turntable-Phono-Stabilizer-Cartridge-New-/110985365498?pt=US_DJ_Turntables&hash=item19d73e47fa
Ima li itko saznanja, možda i drugih prijedloga prije nego pritisnem BUY!
Ništa ne radi šta ne znaš kako radi!
Avatar
Kaligula
 
Postovi: 568
Pridružen/a: 04 stu 2011, 04:11
Lokacija: Šibenik

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la LesFaul » 09 pro 2012, 20:37

Ma mora bit dobra, pise AUDIOPHILE.... Kupuj!
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Kaligula » 09 pro 2012, 20:43

A sad sam nabasa na ovo:

the disadvantages with the M97xE:
1. not enough bright (i also have ortofon OM 14 and he's more brighter).
2. Inner groove distortion.
3. i'm hearing some electrical "hum" sound even when the needle is not down.
Ništa ne radi šta ne znaš kako radi!
Avatar
Kaligula
 
Postovi: 568
Pridružen/a: 04 stu 2011, 04:11
Lokacija: Šibenik

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 pro 2012, 20:48

evo jedan odgovor na pitanje 3) od nekoga tko ima prastaru shure m75. Što se tiče bruma,šuma i sličnih smetnji ne mogu reći da sam išta primjetio a niti je bilo nekih zamjerki od Edisona i ostale DIY grupe na sajmu u Sheratonu. Kada sam dovršio gramofon prije Triode Festivala bio sam kod Dache i kod njega je bila mrtva tišina. Možda su u pitanju neke vibracije koje zvučnica pokupi ili nešto slično.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Edison » 09 pro 2012, 23:07

Kaligula, ne mozes zvucnicu kupovati tek tako. U stvari mozes, ali...

Trebalo bi znati koji je gramofon, i koja je rucka. Ako je iz Konzuma, onda ide neka konzumerska zvucnica... :lol:
Tj. najbolje je ne trositi pare. Daj model tog cuda, ili par fotografija.

Inace, na jeftine gramofone dobro se uklope jeftine Grado ili Ortofon zvucnice.

A sto se rivjua s neta tice, na to se ne treba puno obazirati, ako ne znas tko pise. A pisu mladji jer imaju vise volje i vremena za pisati. No, oni nisu odrasli uz gramofon, ne znaju ga podesiti kako treba, nemaju dovoljno slusnog iskustva, a onda mozes misliti rezultata. Nasa generacija je odrasla uz gramofone, i mogla bi bolje to podesiti i napisati misljenje, ali nazalost, s godinama se izgubi "voljni moment", skribomanski elan opada...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Kaligula » 09 pro 2012, 23:37

Edisone, svjestan sam ja svega šta si napisa. :hail:
Pravi razlog zašto sam baš nabacija ovu zvučnicu je taj šta sam 80-ih ima Thorens TD-160,
a na njemu Grace G-707 i Shure, ali ne sjećam se koju. Možda i potajna želja da opet dođem do
te kombinacije ili štogod bolje.
Gramofon kojeg sam u uvodu spomenija je od PVC-a i nije vridan spomena.
Kad spustim iglu na LP čuje se kao agregat u tunelu! :lol:
Ja znam da ni jedna zvučnica ovo ne može riješiti.
Bilo koju da uzmem, mora bi osjetiti zvučno poboljšanje i u konačnici nije namjenjena za ovaj gramofon.

Nabavu gramofona sam ostavija za kasnije, dok se ne iskobeljam sa ampovima i preampovima (ili dok bar jedan pošteno ne prosvira :lol: ).
A za sad ako kupovina zvučnice ima smisla, ja nastavljam, a ako ne onda odustajem.
Ništa ne radi šta ne znaš kako radi!
Avatar
Kaligula
 
Postovi: 568
Pridružen/a: 04 stu 2011, 04:11
Lokacija: Šibenik

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Mate » 10 pro 2012, 00:03

Bit će da je na tom gramu keramička ?
sad će se neko nasmijati, ali ja sam u svojoj vinil povijesti, najviše slušao na keramici. Naravno ručku sam napravio svoju, ali bar šasija nije bila od plastike nego teškog gvožđa. I to je s ostatkom sistema (dakako DIY) sviralo skroz prostojno.
bate pas, kad se sad sjetim toga, što sam bijo napredan. Cijevna jačala iz dva ista gramafona Suprafon (svaki je bio mono) stavjena u istu škatulu da se dobije sterio jačalo. A na to su išli RIZ ovali u škatule opet vlastite izvedbe. Moram iskopat negdi sliku tih čudesa. Sve to iljadudevestotinasedamdesetineke. :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 pro 2012, 00:05

Iskopaj, zvuči mi zanimljivo da je netko u to doba toliko DIYao. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la audio kutak » 10 pro 2012, 00:06

Mate je napisao/la:Bit će da je na tom gramu keramička ?
sad će se neko nasmijati, ali ja sam u svojoj vinil povijesti, najviše slušao na keramici. Naravno ručku sam napravio svoju, ali bar šasija nije bila od plastike nego teškog gvožđa. I to je s ostatkom sistema (dakako DIY) sviralo skroz prostojno.
bate pas, kad se sad sjetim toga, što sam bijo napredan. Cijevna jačala iz dva ista gramafona Suprafon (svaki je bio mono) stavjena u istu škatulu da se dobije sterio jačalo. A na to su išli RIZ ovali u škatule opet vlastite izvedbe. Moram iskopat negdi sliku tih čudesa. Sve to iljadudevestotinasedamdesetineke. :lol:

uh, kako je to daleko u prošlosti..... kad se sjetim što sam ja sve lemio, slagao... bila su to lijepa vremena.... :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: SHURE M97xE

PostPostao/la Kaligula » 10 pro 2012, 00:17

:lol: :lol: :lol:
Ima li tko stariji iz doba kad nije bilo žice,
pa su u modi bili bežični telefoni? :lol:

Ja sam spomenija 80-te, a to nije bilo tako davno!
I danas kraj sve ove tehnologije i novih materijala nešto vuće izvaditi stari gramofon iz prašine.
I zar ikome smeta šta ploće puckaju i cvrckaju? A gušta kad upališ gram i najprije čuješ laganig 50Hz,
spustiš iglu ... kššškššljkškšššlk... i to je to! :D
Ništa ne radi šta ne znaš kako radi!
Avatar
Kaligula
 
Postovi: 568
Pridružen/a: 04 stu 2011, 04:11
Lokacija: Šibenik

Sljedeća

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron