Back to black

Back to black

PostPostao/la Zeljko_M » 17 stu 2012, 12:10

Bok društvo,

Neki me znaju sa audiofil foruma, koji sam napustio iz istog razloga kao i većina vas. Nažalost život je povukao u neke druge vode pa se nisam niti ovdje pojavljivao.

No, da se vratim na temu. 
Oduvijek sam želio imati gramofon, ali nikad mi nije bilo svejedno potrošiti novce. No, prije par mjeseci jedan kolega sa jednog drugog foruma mi je privukao pažnju na oglas njegovog susjeda koji je prisiljen bolešču u obitelji prodavao neke komponente među kojim se je našao igramofon.

Hm, nije mi bilo puno za razmišljati, izuzev gramofona koji mi se je vrlo svidio još činim  i dobro dijelo. I eto, tako je kod mene završio Project Perspective.

Nažalost, nikada nisam imao priliku poslušati gramofon u nekom ozbiljnijem sistemu te nemam sa čime usporediti svoj gramofon. Možda je to i razlog zbog kojeg sam tek sada kupio gramofon. 

No da ne driftam. 
Norah je bila izvrsna odluka za isprobati uređaj. 
slika

Amp u pozadini je nastao inspiriran radom i savjetima g. Sstrsata. Već dugo je isti amp na polici pogonio dva razglasna zvučnika da mi kreativni sati ne prolaze u tišini. Nije baš najbolja primjena no poslužio je svrsi! :D

Nakon što sam isprobao Norah Jones, vrag mi nje dao mira i otišao sam na Krk po svoje stare kante. Nikad završen projekt, ustvari završen polu projekt koj i je baziran na Silver Iris 15" OB driverima. Toliko me je combo oduševio da sam odlučio napraviti policu i montirati sistem u najveću prostorije u stanu.

slika

Materijal za policu je kupljen u Bauhausu i nažalost nisam na vrijeme vidio da je ploča kriva kada sam kupovao materijal. Sigurno se vidi da je polici na kojoj je gramofon malo kriva, no nema veze. Kriv mi je i k.... pa radi dobro :)


Uskoro su i baffle dobile svoje mjesto i slušanje je postalo novo otkriveno.
Svega par ploča je bilo dovoljno da se zaljubim.

Nisam odolio i kupio sam još nekoliko ploča u Dallas Music shopu i svaki dan isprobao nešto novo. Moram se pohvaliti da sam kupio i poslušao Vivaldijeva četiri godišnja doba u TACETovoj Tube only produkciji. Neznam dali sam napomenuo da sam uz gramofon dobio i cijevni preamp. 
Sound je BOMBA. Nešto fantastično i nema smisla uspoređivati sa mojim malim ĆD playerom. 

slika

Eto, tema je tu, nadam se da ču završiti  nove baffle uskoro i možda se pridružim na sljedečem TFu.

Zamolio bi vas da mi preporučite neke dobre vinile.

Pozdrav
Željko 
Zeljko_M
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 stu 2012, 10:33

Re: Back to black

PostPostao/la Khadgar2007 » 17 stu 2012, 12:18

Dobrodošao na forum. Drago mi je da ima "novih" ljudi koji se navuku na iglu. Kakav ti je to ampić kojeg je Sstrsat preporučio,jel to možda el34 u izlazu? To ča je polica spigana pa valjda ima gramofon podesive nogice pa ćemo da kompenziramo,bitno je da je ukopana i da ne mrda nikuda. :mrgreen:

Inače reda radi iako si stari član sa audiofil.neta imaš temu za predstavljanje viewtopic.php?f=2&t=3&start=480 pa da napiši koju riječ. :D
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Back to black

PostPostao/la sonny » 17 stu 2012, 13:08

Neki smo se dan pitali ja i Zoran gdje si ! ;)
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Back to black

PostPostao/la sstrsat » 17 stu 2012, 14:07

E pa i bilo ti je vec i vrime da se ovdi logiras :D
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Back to black

PostPostao/la Master of Disaster » 17 stu 2012, 14:26

Pozdrav, kako rade ti Silver Iris OB-i, zanimaju me ti driveri već neko vrijeme, pa ako ti se da malo raspisati... :)
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Back to black

PostPostao/la Zeljko_M » 18 stu 2012, 11:17

Khadgare, eto odradio sam i predstavljanje. Jednostavno sam zaboravio da to postoji :)

Davno sam na grešnom forumu postavio pitanje o EL34 SE topologiji i nisam bio oduševljen prijedlozima. Ustvari nisam siguran da ih je uopče i bilo. No sstrsat je uletilo sa super komentarom koji me je najprije naljutio, jer tako nešto nisam očekivao, a potom sam ga poćeo shvaćati sve ozbiljnije. I zaista, to je prelilo čašu te sam počeo čitati Električne komponente iz doba kada se je samo pričalo o siliciju. Kada mi je knjiga postala dosadna, otvorio sam A2 blok i počeo šarati. Plod šaranja je u kutijici. 6n6p je driver za el34 u triodnom spoju. Nema lokalnih niti globalnoih povratnih veza, jebeš bondage! :) Grijanje je DC s soft startom, a HV ima kašnjenje.
Izlaze transformatore ćete sigurno prepoznati ;) amp ima i mali DAC u sebi te je prozvan DA_Camp :mrgreen:

Policu sam odlučio zašrafati u zid jer je pod u kući drven i ormarić na kojemu je stajao gramofon je dosta "radio" kada bi hodao pored njega. Sada je stvarno riješen problem. Samo da ne padne polica.... Valjda neće. :)

Bok Sonny, i ja se tebe sjetim. Daj mi broj mobitela pošalji. Doma sam za tjedan dana i bilo bi ok da se vidimo na piću ili ako si za iglu... Ako te nije strah :)

Bok Šupi, evo došlo je vrijeme. Kada si doma da se vidimo? Pošalji PM ako ti nije bed.

MoD, mene su ti srebrnjaci koštali $450US skupa sa poštarinom kada sam ih kupio. Mislim da za tako sitne novce nemožeš niti zamisliti takav sound. Nije da ne postoji bolje, ali za te novce vjerujem nebudeš niti neke polovnjače nabavio, a da tako rade. Kažu da jednom kada probaš OB nebudeš išao natrag na kištre. Najprije sam se smijao tome, ali sve sam više uvjeren da je to istina.
Moji srebrnjaci su još uvijek na komadu ormara od 560mm širine. Tek po povratku budem radio pravi baffle od kojih 600mm i 25mm punog drveta. Pokušati ću napraviti baffle koje mogu rastaviti za lakši transport, ali vidjeti ću dali će to tehnički biti izvedivo.

Do tada, ako si za poslušati, slobodno se javi i dođi na šut. Ako ti je bed dijeliti iglu onda ponesi svoj pribor; DAC ili CD player i materijal koji ti paše pa se fiksaj. :)
Zeljko_M
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 stu 2012, 10:33

Re: Back to black

PostPostao/la sonny » 18 stu 2012, 11:59

Kad se vratiš doma, svrati jedan dan u poslijepodnevnim satima do garaže...
Znam da te uvijek interesira što se novoga vozi u selu :D
Pa će da odemo negdje na kahvu...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Back to black

PostPostao/la Master of Disaster » 18 stu 2012, 12:38

Master of Disaster je napisao/la:Moji srebrnjaci su još uvijek na komadu ormara od 560mm širine


:lol: stari namještaj; moj vječiti prvi izbor kod izrade zvučnika :hail:

Master of Disaster je napisao/la:Do tada, ako si za poslušati, slobodno se javi i dođi na šut.


Može!Ubiće me žena ako se na još nešto navučem. S druge strane kad čuje da nema đinovskih kutija.... :lol:
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Back to black

PostPostao/la bepone » 18 stu 2012, 18:16

oj zeljko, fali ti jedna preamp lampadina na pojacalu! :P pozdrav
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Back to black

PostPostao/la harkonen » 18 stu 2012, 18:48

Ne, to je 6n6p-stealth !
Skupa k'o sam vrag....
I ja ovim pozdravljam željka uz želj(k)u da se vidimo na TF-u svakako.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Sljedeća

Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron