Usluga izrade tiskanih plocica

Gdje, kako, za koliko...

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 27 stu 2012, 21:19

Ma to sam radio jednom kolegi iz razreda koji je toliko ljen da nije htio plocicu ponovo crtati u eagle (vodovi su bili jako jako tanki) pa je u paintu samo podebljao... Cudan lik, ali njegov izbor, ja sam tu samo da plocicu izradim kako mi netko da predlozak :)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la audio kutak » 27 stu 2012, 23:12

Klokan je napisao/la:Ma to sam radio jednom kolegi iz razreda koji je toliko ljen da nije htio plocicu ponovo crtati u eagle (vodovi su bili jako jako tanki) pa je u paintu samo podebljao... Cudan lik, ali njegov izbor, ja sam tu samo da plocicu izradim kako mi netko da predlozak :)


ne, trudi se da tvoja uvijek bude bolja nego što je netko zamislio.... ;)
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 27 stu 2012, 23:41

To je vec malo veci problem...

Samo nekako mi narudzbe stekaju :( nitko nije zainteresiran??
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la sonny » 27 stu 2012, 23:55

Koliko veliku plocicu mozes napraviti ?
Cisto za info...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la s@ki » 28 stu 2012, 00:05

Klokan je napisao/la:To je vec malo veci problem...

Samo nekako mi narudzbe stekaju :( nitko nije zainteresiran??

a kam zuris?mislish da ces dnevno radili x komada i zaraditza golfa na tome?
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 28 stu 2012, 08:00

sonny je napisao/la:Koliko veliku plocicu mozes napraviti ?
Cisto za info...


Za sada imam 200x300 komad pertinaksa kod kuce...uskoro ce i vitriplast doci. A maksimalne dimenzije neka budu onda 200x300 jer imam akvarij za tolike plocice :)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la s@ki » 28 stu 2012, 09:19

kako ti to onak... odoka :D ajd nek ti bude..
al čisto onako dobronamjerno, veći problem ti je kvalitetno osvjetliti velik PCB nego izjetkati toliku površinu pa bi ti to trebao biti nekakav orijentir za veličinu. Jetkanje možeš vrlo uspješno obaviti i spužvicom namočenom u otopinu...ide ko od šale ;)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 28 stu 2012, 16:45

Ne radim foto postupkom vec toner transferom, a papir na koji printam je A4 tako da dimenzije odgovaraju i papiru...a sa spuzvicom sam probao jetkati i mogu reci da mi se cini da puno bolje ide kad se otopina zagrije i ima konstantan dovod zraka (pumpa za akvarij)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Khadgar2007 » 29 stu 2012, 11:32

S@ki, recimo meni nije nikada bio problem osvjetili pločice. Koristim već desetak godina kartonsku kutiju visine 30tak cm i u njoj živinu žarulju sa prigušnicom. Svako osvjetljenje je super i poslije NaOH svi vodovi su izvrsni. Jedino sa čime imam problema su foto oslojene pločice iz Chipoteke kakve ti koristiš jer za njih nisam probavao vrijeme osvjetljenja dok kod laka u spreju vrijeme je 3min max i super ispadne.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la s@ki » 29 stu 2012, 12:55

ovisno o debljini vodova može doć do problema po rubnim dijelovima pločice ako je ista veće dimenzije od onog čime osvjetljavaš. Naravno, ako je rasvjetno tijelo dovoljno jako da ga udaljiš dovoljno da sve "ravnomjerno" osvjetli onda nemaš problema.
Opet, idealno bi bilo da svjetlo ne pada pod kutem na pločicu pa je bolja varijanta iamti više rasvjetnih tijela raspoređenih po cijeloj pločici (varijanta sa neonkama, ledicama ili čim već).
Naravno, sve ovisi o samoj veličini pločice, debljini vodova i na kraju krajeva, tvojim zahtjevima.

Sve u svemu, ne tvrdim da je problem osvjetliti pločicu, samo da je potrebno više pažnje oko kvalitetnog osvjetljavanja i razvijanja nego oko samog jetkanja.

Klokan ionako radi pločice toner transferom pa ova diskusija pada u vodu.

Klokane, koliku debljinu vodova možeš izvuć s time?
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.