Usluga izrade tiskanih plocica

Gdje, kako, za koliko...

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 28 lis 2012, 20:55

sonny je napisao/la:Smatram da bi prije svega trebao (ako vec nisi) prezentirati par uradaka...


Evo jedan primjerak
https://dl.dropbox.com/u/46861567/IMAG0400.jpg
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la joe dalton » 28 lis 2012, 21:30

Klokan je napisao/la:
sonny je napisao/la:Smatram da bi prije svega trebao (ako vec nisi) prezentirati par uradaka...


Evo jedan primjerak
https://dl.dropbox.com/u/46861567/IMAG0400.jpg


Čini mi se da na 2 mjesta imaš kratki spoj među vodovima. 8-)
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 28 lis 2012, 22:39

To je prva koju sam radio sa toner transferom i imao sam poteskoca sa skidanjem papira jer je papor bio neki za slike deeeeeeeeebeli pa zato na toj plocici i ima gresaka.
Kad budem u radioni poslikam plocice koje sam kasnije izradio.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la joe dalton » 28 lis 2012, 22:44

Ma sve ok, samo moraš biti svjestan do kojih dimenzija (razmaka i debljine vodova) možeš ići.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la s@ki » 28 lis 2012, 23:46

nemoj me sad krivo shvatiti, ne smatram te nekakvom konkurencijom niti zivim do toga pa da mi je u interesu neznam šta, al bolje ovo nemoj pokazivati kao "ogledni" primjerak
na prvoj, drugoj, petoj, sedmoj i devetoj pločici imaš prekinute vodove (ako dobro vidim)
na 5, 9, 11 i 13 imaš spojeve tam gdje ih nebi trebalo biti
mislim da na svakoj imaš poneku mrlju koja uopče nebi sjela biti tu.

ljudi će te daleko ozbiljnije shvatiti ako predstaviš ozbiljan primjerak nečega ;)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 28 lis 2012, 23:54

Moram prvo napraviti nesta. Nisam imao ideju sta bi radio pa sam onda prijatelju odradio te male modulice za RGB diode. Bit ce i nesto ozbiljno. Kritika je prihvacena.

A sto se kvalitete tice, svaka iduca je sve bolja i bolja. Jos malo eksperimentiram sa papirom i tako ali napredak se vidi.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Khadgar2007 » 28 lis 2012, 23:56

jedan prijedlog od mene koji isto nisam verzirani izrađivač pločica ali ipak smatram da je foto postupak najlakši način da se dobije stvarno kvalitetna pločica u kućnoj radinosti. Baš sam prije jedno tjedan dana radio neku SMD pločicu i ispala je pristojno, ima nekih malih grešaka ali to okrivljujem nedovoljno osvjetljivanje i možda premalo namakanja u NaOH. Prvi primjerak te pločice mi je ispala super ali nažalost neupotrebljiva jer umjesto dvostrane sam napravio jednostranu. :roll:

Mogu kasnije okačiti pa da se vidi ča se može napraviti. Osim toga S@ki je radio onaj Lipseo sa SMDima i super mu je ispao.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Edison » 29 lis 2012, 00:06

Klokan je napisao/la:A sto se kvalitete tice, svaka iduca je sve bolja i bolja. Jos malo eksperimentiram sa papirom i tako ali napredak se vidi.


Naravno. Ali reklamiras se i ponudis tek kad si do kraja "ispeko" zanat, a ne kad ti je uspjelo desetak plocica. Spreman si kad mozes dobru plocicu "izbaciti" u 3 ujutro nakon cjelovecernje pijanke... Znam da nisi taj tip, ali, onako, figurativno. To ti je ono o "jos palente"...

I nikad ne dajes kao reklamu osrednju fotografiju s problematicnim proizvodom. Rusis si kredibilitet. Moras usavrsiti marketing.

Hajd, pomalo i sretno.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la diy_ch33ta » 29 lis 2012, 01:35

Klokan je napisao/la:........ Jos malo eksperimentiram sa papirom i tako ali napredak se vidi.

Ako si se vec odlucil za transfer postupak, zakaj ne probas sa onom prozirnom folijom za grafoskop?
To ja koristim vec godinama i niti jedan papir nije doso blizu kvaliteti preslikavanja...

Nisam vidjel da si negdje navel kak preslikavas to na plocicu - papir stavis gore i stisnes sa peglom?? Vecina ljudi radi tak...
Ja to radim malo naopacke...
Napravil sam nosac za peglu, okrenuta je naopacke, stavim plocicu na nju, foliju sa isprintanom shemom
gore i minutu-dvije valjam sa gumenim valjkom od laserskog printera... Jako je bitna temperatura, s tim se treba poigrat,
ovisi o toneru, treba namjestit da rastopi toner, ali da ne deformira foliju - kod mene je to na 175C...
Ali plocice mi sad ispadaju odlicno, npr;
http://www.pohrani.com/f/3a/Nu/4hh2fToq/p62899632.jpg
Najtanji vodovi su 0,38mm, a najmanji razmak među vodovima je 0,20mm - sa transfer postupkom nejde puno dalje od toga...

A fotopostupak je definitivno najbolji nacin za izradu plocica, samo se treba uhodat...
Vrijeme osvjetljavanja pogodit, fotorazvijac napravit kak se spada, a dobro je i kupovat vitroplast
sa fotolakom gore i uvijek od istog proizvođaca - tak si ziher da je debljina laka uvijek ista i ne treba svaki put mijenjat
vrijeme osvjetljavanja ili vrijeme pecanja u fotorazvijacu...

Eto, par savjeta od mene ;)
Avatar
diy_ch33ta
 
Postovi: 133
Pridružen/a: 03 sij 2012, 15:47
Lokacija: Samobor

Re: Usluga izrade tiskanih plocica

PostPostao/la Klokan » 20 stu 2012, 19:54

slika
slika
slika


Evo par plocica novo izradjenih. Nakon puno promjena papira nasao sam dobar papir koji daje dobre rezultate, akvarij se zavrsava a plocice su sve bolje i bolje.
Kositrenje ide sve bolje i bolje, nabavio sam si siroku traku za izlemljivanje. Sve sam bolji :)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.