Quad i Thorens popravak

Gdje, kako, za koliko...

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zmajz » 07 ruj 2017, 18:54

Neka, neka, neka nauči nešto... ko zna, možda on uspije nešto shvatiti tamo. Meni sve teže ide, ali...
Uputio sam ga na maltusa jer znam da on ima 33/405 kombinaciju.
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la Quad405 » 10 ruj 2017, 17:38

Kod Maltusa je sve na pregledu trenutno, pa zahvaljujem na pomoći zmajz.

Thorensu izgleda da nije praktički ništa nakon 15 godina koje je proveo na odmoru.
Kod pojačala su kondenzatori za zamjenu.

Što fali drugom forumu?
Quad405
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 11:24

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zmajz » 10 ruj 2017, 19:44

Ne fali mu ništa, samo ima nekih stvari previše, puno previše...
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la Quad405 » 10 ruj 2017, 21:29

U to ne bih ulazio, bitno da se komponente srede i svi sretni :)
Quad405
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 11:24

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zbotic » 10 ruj 2017, 23:16

Nije lako kad nekome prosviraju štekeri, utičnice, osigurači. To je vrlo visoki stadij koji obični ljudi ne mogu dostići :lol:

Ima toga još, ali važno da se Quad sredi. Ako čovjek ima takvog, bavi se pomalo samogradnjom, velika je vjerojatnost i da će popraviti..... A koliko upravo vidim on i ne sudjeluje u takvim raspravama, znači ima nade.... :lol:

BTW davno sam izgubio interes za taj forum, ali eto ljudi mi s vremena na vrijeme skrenu pažnju na nove epizode pa nije zgorega koji put popratiti što je novog "u znanosti" :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zbotic » 10 ruj 2017, 23:22

Inače kod svih internetskih foruma (i fejsbuka i slično) krene to u dobrom smjeru, dođe par entuzijasta, lijepo se šire vidici.... Onda dođu i drugi pa sve više i bolesnici pa ti bolesnici otkriju da to neko čita i da je lijepo biti u centru pažnje. Nakon nekog vremena sve više pišu bolesnici dok drugi pomaklo gube volju i onda nakon nekog vremena ostanu samo bolesnici.
Ovaj forun zbog spleta okolnosti nikada nije postao naročito masovan pa i dalje na njemu sudjeluju ljudi koji imaju nešto korisno kazati....
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la Quad405 » 11 ruj 2017, 07:48

Masovnost je općeniti problem i tu se nažalost ništa ne može napraviti.
Međutim uvijek će biti neka manja zajednica gdje je sve pod kontrolom i gdje su šanse za padobrance puno manje.
Sada se i ja osjećam kao padobranac, ali obećajem da neću pisati gluposti.

Zanimljivo mi je da sam na oba foruma dobio po jedan upit za Thorens iako nije na prodaju, pa je za sada izjednačeno što se toga tiče.

Koja je vrijednost Thorensa danas?
Isto tako i kombinacije Quadova 33/405?
Quad405
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 11:24

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zbotic » 11 ruj 2017, 09:31

Za Thorensa se vrijednost jako razlikuje u nas ili u svijetu. U nas nema puno kupaca i za ispravan primjerak sa ručkom ali bez zvučnice mogao bi dobiti do 3000 kuna ako je u besprijekornom stanju.
U svijetu puno više, ali je tu problem prijevoz.
Da ja nisam jednog modificirao i objavio to ovdje na forumu bila bi i niža cijena. Ovako, vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.
viewtopic.php?f=17&t=350&hilit=thorens&start=2240


Quad kombinacija ne vrijedi puno i jako teško se prodaje, osim da naleti neki Quad freak. Npr. 2500-3000 kuna maksimum.
Popravi i uživaj, svirat će boilje od mnoge današnje skupe skalamerije....
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la Quad405 » 11 ruj 2017, 10:13

Nije niti 3000 kuna za odbaciti, ali ukoliko baš nije kriza, teško da bi se prodavala takva stvar za te novce.
Zvučnicu ima, Ortofon.
No nije baš besprijekoran, boja na drvetu kučišta je na nekim mjestima izblijedila.
Također je izblijedio i natpis modela dolje desno, nekoliko slova fali. Nebi bilo loše da se to može nadopisati kod nekog gravera.
I naravno kritična stvar je poklopac, bilo bi idealno da se negdje može naći novi poklopac sa kukicama, iako vidim da mnogi stavljaju samo poklopac koji potpuno maknu kada gramofon svira.

Za Quad mi je Maltus isto rekao da je to skoro nemoguće prodati zbog straha od mogućih kvarova i manjka vintage majstora.

Lijepo ste upakirali gramofon u to kučište.
Quad405
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ruj 2017, 11:24

Re: Quad i Thorens popravak

PostPostao/la zmajz » 11 ruj 2017, 13:15

Ja sam jedan od tih 33/405 frikova, to mi je prva ozbiljna kombinacija koju sam imao i žao mi ko psu što sam ga prodao. Bila kriza, moralo se. Ako ikad dođem do nekih slobodnih sredstava ima da ga kupim ispočetka, original po mogućnosti, ali su slabi izgledi. U kombinaciji sa Atkinson State of the Art TLS to je sviralo samo tako...
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron