eBay gangsteri - black list

Gdje, kako, za koliko...

eBay gangsteri - black list

PostPostao/la harkonen » 06 svi 2011, 18:58

Dakle,
ovo sa nabavkom i razmjenom dijelova je dobra ideja. Kako ja puno (carina me voli, ali ih nešto ovih dana pohapsiše :-) ) nabavljam preko ebay-a, naravno da naletim i podletim katkada. Pa da ne bi prošli isto, mislim
da bi bilo dobro upozoriti na neke ebay storove i prodavače sa kojima i nismo imali baš
nešto dobra iskustva, pa možda da ih za spas para i živaca drugih kupaca ovdje i spomenemo, hmm, da.
Evo prvog holms_ua ukrajinski prodavač lampi ruskog vojnog resursa. Da ostanem kulturan, samo bi spomenuo
da od 5 babuški(6c33) - 3 odmah mogu poslati Deanu da radi lampašku šah garnituru od njih. I to ne prvi put,
prvi put mi je poslao par rabljenih pod NOS.
I sad , kako mi se koji zamjeri po pitanju kvalitete, odmah ga stavljam na ovu temu.
Molio bi da i vi učinite isto.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la dvv » 08 svi 2011, 18:28

U pravu si, takve vrste iskustava treba javno objaviti, ako sam ja već naleteo pa naleteo, ne moraju i drugi.

Ali, neka takva lista bude dvoznačna, pa kako prijavljujemo one loše, hajde da prijavljujemo one dobre - zašto bi drugi morali da traže, ako se već zna da je neki X odličan i pouzdan izvor?
dvv
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 svi 2011, 18:21

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la zerowaf » 08 svi 2011, 18:54

dvv je napisao/la:U pravu si, takve vrste iskustava treba javno objaviti, ako sam ja već naleteo pa naleteo, ne moraju i drugi.

Ali, neka takva lista bude dvoznačna, pa kako prijavljujemo one loše, hajde da prijavljujemo one dobre - zašto bi drugi morali da traže, ako se već zna da je neki X odličan i pouzdan izvor?



Može li se moderirati tako da se obje liste sa linkom na post stave u prvi post u ovom threadu? Tako bi bilo preglednije jednom kad se nakupi prekonekoliko stranica?
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la admin » 08 svi 2011, 19:11

Dogovoreno
Avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 svi 2011, 22:40

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la zendral » 13 svi 2011, 21:26

Pozdrav svima, evo da obavijestim članove o još jednom prevarantu na Ebayu - Kolybashop
Tip je bio vrlo susretljiv, inače je Ukraijinac, a navodno živi u Kanadi, prodavao je elektrolite:

50000 uF 60 V NEW SPRAGUE VISHAY ELECTROLYTIC CAPACITOR
Item Id: 300472454440
End time: Oct-01-10 16:44:07 PDT
Seller:
kolybashop (53)
100.0% Positive Feedback
Member since Dec-06-03 in Canada
Location: ON, Canada

Ostao sam bez 150 $.
zendral
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 07 svi 2011, 23:47

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la adrian » 15 svi 2011, 22:52

zendral je napisao/la:Pozdrav svima, evo da obavijestim članove o još jednom prevarantu na Ebayu - Kolybashop
Tip je bio vrlo susretljiv, inače je Ukraijinac, a navodno živi u Kanadi, prodavao je elektrolite:

50000 uF 60 V NEW SPRAGUE VISHAY ELECTROLYTIC CAPACITOR
Item Id: 300472454440
End time: Oct-01-10 16:44:07 PDT
Seller:
kolybashop (53)
100.0% Positive Feedback
Member since Dec-06-03 in Canada
Location: ON, Canada

Ostao sam bez 150 $.


Pa što ne plati PayPal-om ,živ bio?
Avatar
adrian
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 05 svi 2011, 18:05
Lokacija: Bos.Gradiška

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la zendral » 16 svi 2011, 13:36

Platio sam Pay palom, a on je zavlačio s isporukom tako dugo da kod pay pala više nisam mogao ništa učiniti, a i nisam baš siguran
kako da nešto napravim. Ako možeš, molim te objasni mi.
Meni je tip rekao da je kondove poslao brodom te da će isporuka trajati duže,
ali da će biti šiping jeftiniji. Nakon mjesec dana još ništa nije stiglo pa sam ga kontaktirao, te je rekao da će provjeriti gdje je pošiljka.
Nakon nekog vremena više se nije javljao, a i nema više njegovog profila na Ebay-u.
zendral
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 07 svi 2011, 23:47

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la s@ki » 16 svi 2011, 14:18

imaš na paypalu podrškui pravnu službu.
ja sam imao problem jednom i uredno su mi vratili novce a dalje oni naplaćuju od prodavača.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la Roko » 16 svi 2011, 17:48

zendral je napisao/la:Platio sam Pay palom, a on je zavlačio s isporukom tako dugo da kod pay pala više nisam mogao ništa učiniti, a i nisam baš siguran
kako da nešto napravim. Ako možeš, molim te objasni mi.
Meni je tip rekao da je kondove poslao brodom te da će isporuka trajati duže,
ali da će biti šiping jeftiniji. Nakon mjesec dana još ništa nije stiglo pa sam ga kontaktirao, te je rekao da će provjeriti gdje je pošiljka.
Nakon nekog vremena više se nije javljao, a i nema više njegovog profila na Ebay-u.



Za takve slučajeve postoji:

http://pages.ebay.com/coverage/index.html

Moraš ga upotrijebiti u roku 45 dana od uplate. Meni je u par slučajeva (sličnih tvom) eBay uredno vratio lovu na račun. I PayPal ima sličnu podršku, a obzirom da je eBay prošle godine kupio PayPal možeš sve napraviti preko eBay podrške kupcima.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay gangsteri - black list

PostPostao/la LesFaul » 16 svi 2011, 21:36

Roko je napisao/la:.... a obzirom da je eBay prošle godine kupio PayPal možeš sve napraviti preko eBay podrške kupcima.


eBay je osnivac i ujedno vlasnik PayPal-a tako da neznam otkud ti ova informacija.... :?:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Sljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.