Ebay Panasonic FC 470/16V

Gdje, kako, za koliko...

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la tom_hifi » 08 sij 2013, 22:10

s@ki je napisao/la:bome sam i ja danas dobio 2 vrečice fake kondova sudeći po ovom.... :S


:lol: :hail:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 sij 2013, 22:12

Micro, ti imaš drugu verziju FCa, ima i ova 15/8mm(gledano u datasheet) ali kao ča smo već rekli ovo moje je fake bez obzira na dimenzije. S@ki jel si naručio iste kondove kao ja i od koga prodavača?
Druga stvar
E sada ča dalje, radi tih 6$ se ne bi svađao sa trgovcem već da samo stavim prodavača na black listu ovdje na forumu i to je to,ili da ga ipak malo navlačim po ebayu?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la grunf » 08 sij 2013, 23:23

nisu to nikakvi fajkovi :lol: ,oba fonta slova su u redu,zavisno o zemlji porijekla,ja ih imam i s jednim i drugim fontom,svi iz farnella
oni s iskrivljenim nožicama imaju primpremu za strojno ubacivanje na pločicu ili tako nešto :D
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la audio kutak » 08 sij 2013, 23:31

grunf je napisao/la:nisu to nikakvi fajkovi :lol: ,oba fonta slova su u redu,zavisno o zemlji porijekla,ja ih imam i s jednim i drugim fontom,svi iz farnella
oni s iskrivljenim nožicama imaju primpremu za strojno ubacivanje na pločicu ili tako nešto :D


ja sam samo gledao hrpu tih Panasonic kondova kaj imam, novih i starih i svi, ali baš svi, imaju brojke i VELIKA slova iste visine,

a to na ovima "fejkovima" nije slučaj....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la grunf » 08 sij 2013, 23:34

audio kutak je napisao/la:
grunf je napisao/la:nisu to nikakvi fajkovi :lol: ,oba fonta slova su u redu,zavisno o zemlji porijekla,ja ih imam i s jednim i drugim fontom,svi iz farnella
oni s iskrivljenim nožicama imaju primpremu za strojno ubacivanje na pločicu ili tako nešto :D


ja sam samo gledao hrpu tih Panasonic kondova kaj imam, novih i starih i svi, ali baš svi, imaju brojke i VELIKA slova iste visine,

a to na ovima "fejkovima" nije slučaj....


sad bi tih slika ali moran ići,i jedan i drugi font su u redu ,eto nek za provjeru izmjere ESR ,veća kučišta imaju veći font,manja manji eto tako je kod mene slučaj,sve iz farnella
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la joe dalton » 08 sij 2013, 23:36

micro je napisao/la:Imam FC od 470/16V dobio poslije nove godine iz farnela i kuciste je drugacijih proporcija rekao bih nize od tvoga, nesto malo ispod 13mm visine a promjer je 10.2mm , a i fontovi se ne slazu.


Vidi datasheet, za isti napon i kapacitet zna biti više dimenzija.
Inače ovi kondići su tako jeftini da nisam siguran da ih ima smisla fejkat.
A rade se u različitim tvornicama pa se i izgled ponešto može razlikovati, kao što kaže Grunf.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la joe dalton » 08 sij 2013, 23:39

audio kutak je napisao/la:
grunf je napisao/la:nisu to nikakvi fajkovi :lol: ,oba fonta slova su u redu,zavisno o zemlji porijekla,ja ih imam i s jednim i drugim fontom,svi iz farnella
oni s iskrivljenim nožicama imaju primpremu za strojno ubacivanje na pločicu ili tako nešto :D


ja sam samo gledao hrpu tih Panasonic kondova kaj imam, novih i starih i svi, ali baš svi, imaju brojke i VELIKA slova iste visine,

a to na ovima "fejkovima" nije slučaj....

Meni se čini da su kondići ok.
Trenutno nisam doma, ali kada dođem pogledat ću malo.
Imam nešto tih FC-a iz pouzdanih izvora (RS, Farnell)
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la audio kutak » 08 sij 2013, 23:44

grunf je napisao/la:
audio kutak je napisao/la:
grunf je napisao/la:nisu to nikakvi fajkovi :lol: ,oba fonta slova su u redu,zavisno o zemlji porijekla,ja ih imam i s jednim i drugim fontom,svi iz farnella
oni s iskrivljenim nožicama imaju primpremu za strojno ubacivanje na pločicu ili tako nešto :D


ja sam samo gledao hrpu tih Panasonic kondova kaj imam, novih i starih i svi, ali baš svi, imaju brojke i VELIKA slova iste visine,

a to na ovima "fejkovima" nije slučaj....


sad bi tih slika ali moran ići,i jedan i drugi font su u redu ,eto nek za provjeru izmjere ESR ,veća kučišta imaju veći font,manja manji eto tako je kod mene slučaj,sve iz farnella

grunfe, nisam mislio na veliki i mali font, niti da veliki imaju veći font a mali kondići manji font.... govorim o tom da i slova i brojke, kakvog kod da jesu fonta na dotičnom kondenzatoru, da su iste visine!

vidi se da na ovim kineskim kondovima da natpisi nisu ravno otisnuti niti su iste visine, na primjer: na 16V je slovo V manje visine, a kod mojih kondova je slovo V jednake visine kao i brojka 16.... isto važi i za natpis 470uF gdje je na kineskim slovo F manje od brojke 470.... o tome govorim....

i nijedan moj Panasonic kond nema onak stisnut natpis 105C....

ja ne tvrdim da su fejk ali ih radije nebi uzimao....

ps.moji kondovi su novi iz Farnela i neki iz starih pojačala

pps.usporedite ova dva prodavača i vidjet čete da su sa prvog linka kao i od Khadagara a sa drugog linka su kao moji

1... http://www.ebay.com/itm/10-pcs-Panasoni ... 2c6383e617

2... http://www.ebay.com/itm/Panasonic-FC-Ra ... 564fba1790

obratite pažnju i na cijenu

evo origigi slika sa farnela.... natpis isto kao i kod mene
http://uk.farnell.com/panasonic/eeufc1c ... dp/9692053
1,77 kn + pdv košta 1 kom kod nas! jel se uopče isplati zajebavati sa kinezima??
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 sij 2013, 00:03

U planu je bio pogledati ESR i možda ako imam di izmjeriti kapacitet, sigurno je da se ovi kondići neće baciti ali da znam za ubuduće da li da prekrižim ovog prodavača ili ne. cijena između amera i kineza je malo prevelika,kinez daj 20kom za 6$ a ovaj jedan kom za 2,8$,istina da se kinez možda dokopao toga na tonu pa može dijeliti šakom ali opet...
U glavnom zaključak je kada tražim kondove pogotovo elkove da malo pogledam bolje slikice sa ebaya i ako nađem negdje slike oriđiđi kondova pa malo usporediti.

Audio kutak,pretpostavljam da je onaj drugi link onaj amer kojeg si spominjao da je provjeren?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Ebay Panasonic FC 470/16V

PostPostao/la audio kutak » 09 sij 2013, 01:18

Khadgar2007 je napisao/la:U planu je bio pogledati ESR i možda ako imam di izmjeriti kapacitet, sigurno je da se ovi kondići neće baciti ali da znam za ubuduće da li da prekrižim ovog prodavača ili ne. cijena između amera i kineza je malo prevelika,kinez daj 20kom za 6$ a ovaj jedan kom za 2,8$,istina da se kinez možda dokopao toga na tonu pa može dijeliti šakom ali opet...
U glavnom zaključak je kada tražim kondove pogotovo elkove da malo pogledam bolje slikice sa ebaya i ako nađem negdje slike oriđiđi kondova pa malo usporediti.

Audio kutak,pretpostavljam da je onaj drugi link onaj amer kojeg si spominjao da je provjeren?

čovječe, pa 1,77 + pdv= 2,21 kn je komad kod nas! 6 baksi kod kineza= cca 35 kn/20 kom= 1,75!!

kaj se zekaš za 9 kn razlike?? Daj se radije predbilježi na grupnoj kupnji za farnel, otvorio sam temu.

onaj link koji sam stavio za amera je dobar ako uzimate američke kondove i kondove velikog kapaciteta, lik ima svega, ako što nema u ponudi, pitajte ga....
eh, da-- i poštarina je fer u odnosu na druge amere, brzo stiže
http://stores.ebay.com/JEA-CAPACITORS?_ ... 4340.l2563
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron