6C33C - Proba

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la zendral » 01 srp 2012, 17:27

Pozdrav Grunfe,
Da, Aleph je prosvirao 20-tak sati i nije to ono. Preamp je bio cijevni, ali sad nemogu reći toćno koje su lampe u pitanju, jer nisam
obratio pažnju. U pripremi je jedan preamp sa 12B4A i jedan sa 6N6P za tog Alepha. Kad Aleph svira bez preampa zvuk je otvoreniji
i mirniji, ali naravno nema sape jer mu cd out nije dovoljan. Preamp je rađen sa kvalitetnim dijelovima, ali neznam da li je sve dobro odrađeno. To je diy jednog člana iz Vž, ali se sa tim nisam bavio jer je plan novi preamp, kao što sam već prije rekao.
Što se tiće Alepha, biasiran je na 2A, a kad bude prilike ( kad malo zahladi, jer mi ta dva pojačala znatno zagriju sobu, a po ovoj vručini to je . . .uf ) malo ću vidjeti što je sa modulacijom CCS-a, pa da vidimo kako to utjeće na zvuk.
Napraviti ćemo novi test nakon godišnjeg, naravno.
zendral
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 07 svi 2011, 23:47

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la sinisap » 01 srp 2012, 19:13

:) Je, Alephu treba puno usviravanja da pokaže kaj može. Ja imam preamp s 6n6p i zvučao je jako dobro sve dok nisam napravio Aleph 1.7 preamp. :D
sinisap
 
Postovi: 87
Pridružen/a: 25 svi 2011, 21:04
Lokacija: Zagreb

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la Khadgar2007 » 01 srp 2012, 19:21

Jeeee, napokon da se netko javi da SS zvuči bolje u nego vakuum(barem u ovom slučaju). :mrgreen:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la davorin » 01 srp 2012, 21:47

Samo NEKA poluvodička pojačala zvuče bolje od NEKIH lampaških pojačala! :lol: (iako jako rijetko! :D )
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la zendral » 01 srp 2012, 23:00

sinisap je napisao/la::) Je, Alephu treba puno usviravanja da pokaže kaj može. Ja imam preamp s 6n6p i zvučao je jako dobro sve dok nisam napravio Aleph 1.7 preamp. :D


Pa i ja imam u nekom kasnijem planu napraviti Aleph 1.7, pa ako je bolje nego sa lampaškim preampom moram požuriti.
zendral
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 07 svi 2011, 23:47

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la grunf » 02 srp 2012, 20:56

zendral je napisao/la:Pozdrav Grunfe, Kad Aleph svira bez preampa zvuk je otvoreniji
i mirniji, ali naravno nema sape jer mu cd out nije dovoljan. Preamp je rađen sa kvalitetnim dijelovima, ali neznam da li je sve dobro odrađeno. To je diy jednog člana iz Vž, ali se sa tim nisam bavio jer je plan novi preamp, kao što sam već prije rekao.


to je ono šta sam htio da kažem,alephi su strašno osjetljivi na stupnjeve ispred,bar u mom slučaju,ja sam aleph gonio(a i opet ću kad zahladi :lol: ) direktno iz daca,ali je prosvirao tek kad sam modificirao dac s 6s4p lampama,tj na izlazu sam dobio veći napon pa nisam imao problema s tim da mi fali pobude i pretpojačalo ili cdplayer koji goni alepha mora imati što niži izlazni otpor,znači obavezan tube buffer ili ista stvar u SS tehnici,pretpojačala s visokim izlaznim otporom uništavaju zvuk alepha

alephi po meni jedini mogu parirati ili da imaju zvuk ko lampaška pojačala,a u istu klasu s alephima bi stavio i Bozquita kojeg sam nedavno složio
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la Edison » 02 srp 2012, 21:59

grunf je napisao/la:to je ono šta sam htio da kažem,alephi su strašno osjetljivi na stupnjeve ispred,bar u mom slučaju,ja sam aleph gonio(a i opet ću kad zahladi :lol: ) direktno iz daca,ali je prosvirao tek kad sam modificirao dac s 6s4p lampama,tj na izlazu sam dobio veći napon pa nisam imao problema s tim da mi fali pobude i pretpojačalo ili cdplayer koji goni alepha mora imati što niži izlazni otpor,znači obavezan tube buffer ili ista stvar u SS tehnici,pretpojačala s visokim izlaznim otporom uništavaju zvuk alepha


Moji Alephi 3 jako lijepo rade s cijevnim pretpojacalom koje ima izlaznu impedanciju od 4k. Jest visoka impedancija, ali ne smeta mu. Meni se cini da je bitnije od niske impedancije, imati visi izlazni napon. Nije mu dovoljan napon iz CD-playera, svira, ali nema zivosti i dinamike...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la grunf » 03 srp 2012, 19:31

Edison je napisao/la:Moji Alephi 3 jako lijepo rade s cijevnim pretpojacalom koje ima izlaznu impedanciju od 4k. Jest visoka impedancija, ali ne smeta mu. Meni se cini da je bitnije od niske impedancije, imati visi izlazni napon. Nije mu dovoljan napon iz CD-playera, svira, ali nema zivosti i dinamike...


Edisone,probaj za test spojiti između svog pretpojačala i alepha ubaciti običan cijevni buffer, ja svoje oduševljenje nisam krio u temi DIY DAC PCM1702 nakon ubacivanja buffera,istina i sam buffer je dao nešto svog u zvuku,ali kako sam istu stvar napravio s raznim lampama i spojevima ipak bi rekao da alephi vole mali otpor prethodnog stupnja bez obzira na napon za koji se slažem da mora biti veći od standarnog napona iz cd playera
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la Edison » 03 srp 2012, 20:28

grunf je napisao/la:Edisone,probaj za test spojiti između svog pretpojačala i alepha ubaciti običan cijevni buffer, ja svoje oduševljenje nisam krio u temi DIY DAC PCM1702 nakon ubacivanja buffera,istina i sam buffer je dao nešto svog u zvuku,ali kako sam istu stvar napravio s raznim lampama i spojevima ipak bi rekao da alephi vole mali otpor prethodnog stupnja bez obzira na napon za koji se slažem da mora biti veći od standarnog napona iz cd playera


Ma probao ja i s bufferima. Napravio i Passov B1. Imam i nekoliko Aikida koji imaju CF na izlazu i izlaznu impedanciju ispod 300 Ohma. Sve lijepo. No ovo pretpojacalo ima 4k na izlazu, a lijepo tjera Alephe. U teoriji bas i ne bi trebalo, ali u praksi svira bas lijepo, zivahno, ritmicno, dinamicno... A onda ja malo zazmirim na teoriju.

Inace, slazem se da Alephi vole mali otpor prethodnog stupnja... a tko ne bi volio... ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: 6C33C - Proba

PostPostao/la harkonen » 03 srp 2012, 20:32

Aleph ima i teški teret na ulazu (170pF IRF9610) kao i neg. povratnu vezu i da bi "muzikalnost" ampa ostala na visini,
oboje ste u pravu, dakle nije ni 4K previše, ako je preamp strujno, odnosno dinamički na visini zadatka. Ako ne gledamo
samo na naponski swing, Aleph je teže potjerati od 6c33 da zvuči onako koliko uložena sredstva u njega opravdavaju
očekivanja...
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Prethodna

Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.