Lampe

Lampe

PostPostao/la boca » 15 pro 2016, 22:20

Pošto sam nov u tom lampaškom svijetu imam jedno pitanjce:
Dali lampe moraju biti uparene?
Naime imam ruske 6p3s koje bi htio zamjenit s vremenom sa 6l6gc a pošto je jedna 200kn nemam baš za 4kom da odjednom iskeširam pa bi kupovao kako bi imao novaca (a i imam još 3 ruske u rezervi).
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Lampe

PostPostao/la zbotic » 16 pro 2016, 10:52

Pa u pravilu, ako hoćeš da se jednako glasno čuju oba kanala trebaju biti uparene ili međusobno ili unutar jedne dvostruke cijevi, ovisno o konstrukciji. Može se to i na drugi način uštelovati, ali uglavnom na uštrb kvalitete.....
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Lampe

PostPostao/la boca » 16 pro 2016, 11:18

zbotic je napisao/la:Pa u pravilu, ako hoćeš da se jednako glasno čuju oba kanala trebaju biti uparene ili međusobno ili unutar jedne dvostruke cijevi, ovisno o konstrukciji. Može se to i na drugi način uštelovati, ali uglavnom na uštrb kvalitete.....

Znaci da bi trebao sve 4 kupit odjednom i to da su sve 4 međusobno uparene ili učetvorene :D
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Lampe

PostPostao/la elvis » 16 pro 2016, 15:04

Ovdje se radi o izlaznim lampama na izlazu Push Pull cijevnog pojačala, pretpostavljam dvije u izlazu na svakom pojačalu ako se koristi u HiFi svrhu ili 4 u izlazu ako je to nekakvo pojačalo za gitaru. U prvom slučaju kupuješ dva uparena para, a u drugom slučaju kupuješ quad. (mada quad može i u prvom slučaju, dapače). Proizvođači novih lampi imaju takve pakete, znači nema greške. Kod pojedinačne kupovine to je malo teže, recimo treba kupiti 10 komada da bi se našlo 4 slične... tako nekako je prosjek.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Lampe

PostPostao/la boca » 16 pro 2016, 17:03

Mozda neka preporuka gdje u ZG kupiti ili negdje vani uz dostavu?
Jos bi htio znati tko bi u ZG mogao pogledati monoblokove i nastelat sve to kad kupim lampe?
Naime monoblokovi su cini mi se punoljetni i tko zna koliko su lampi promjenili a i negdje sam procitao da 6l6GC podnose veci napon (400v) a ove ruske (250v) i da se spale sto mi se vec na dvije dogodilo.
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Lampe

PostPostao/la elvis » 17 pro 2016, 09:55

boca je napisao/la:Mozda neka preporuka gdje u ZG kupiti ili negdje vani uz dostavu?
Jos bi htio znati tko bi u ZG mogao pogledati monoblokove i nastelat sve to kad kupim lampe?
Naime monoblokovi su cini mi se punoljetni i tko zna koliko su lampi promjenili a i negdje sam procitao da 6l6GC podnose veci napon (400v) a ove ruske (250v) i da se spale sto mi se vec na dvije dogodilo.


Gdje kupiti u ZG.... Pa pitaš Google, u dva minuta ćeš pronaći sve što ti treba.

Za ZG servisere... Pitanje si postavio na krivom mjestu he he he :)

Za max napone skoro si pogodio, no ipak je malo više no što si naveo.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Lampe

PostPostao/la boca » 22 pro 2016, 12:59

Za ZG servisere... Pitanje si postavio na krivom mjestu he he he :)


Pa baš ne vjerujem da i tu na forumu nema znalaca koji bi to mogli napravit.
Druga stvar je koliko vremena i volje se ima za tako nesto radit :thumbup:
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Lampe

PostPostao/la elvis » 22 pro 2016, 16:17

boca je napisao/la:Za ZG servisere... Pitanje si postavio na krivom mjestu he he he :)


Pa baš ne vjerujem da i tu na forumu nema znalaca koji bi to mogli napravit.
Druga stvar je koliko vremena i volje se ima za tako nesto radit :thumbup:



Pa forum se zove "uradi sam".. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Lampe

PostPostao/la boca » 23 pro 2016, 09:44

elvis je napisao/la:
boca je napisao/la:Za ZG servisere... Pitanje si postavio na krivom mjestu he he he :)


Pa baš ne vjerujem da i tu na forumu nema znalaca koji bi to mogli napravit.
Druga stvar je koliko vremena i volje se ima za tako nesto radit :thumbup:



Pa forum se zove "uradi sam".. :)


Ali ne "strgaj sam" :D
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Lampe

PostPostao/la elvis » 27 pro 2016, 11:00

boca je napisao/la:
elvis je napisao/la:
boca je napisao/la:Za ZG servisere... Pitanje si postavio na krivom mjestu he he he :)


Pa baš ne vjerujem da i tu na forumu nema znalaca koji bi to mogli napravit.
Druga stvar je koliko vremena i volje se ima za tako nesto radit :thumbup:



Pa forum se zove "uradi sam".. :)


Ali ne "strgaj sam" :D



A to ti je onda slično seksu bez da ga uguraš (da prostiš)... na takav način nikada nećeš naučiti ništa. Ako treba i "strgati" pa šta...., strgaj brate !! popraviti ćeš.... u takvim situacijama se najbolje uči, a obzirom da su mono blokovi tvoji, nemaš kome polagati račune ako zbilja nešto i strgaš. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38


Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron