Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la elvis » 28 pro 2014, 10:51

bepone je napisao/la:ojla elvis, he PIO su lokalna rezerva napajanja na pcbu (u paralelu sa elkima koji su na plocici iza, malo udaljeniji) , a drugi par je kao opcija na izlazu iz preampa prema pojacalu.
trenutno su u upotrebi kao coupling oni veliki bijeli Cornell Dubilier kondici koji su polipropileni.. i oni sviraju.. pio su na plocici ali odspojeni . preklopnikom se more birat izmedju njih i bijelih,
tako je to broskie zamislio, biras po "ukusu" i muzici.. ja sam spojio i ostavio polipropilen te zasad nemam zamjerki!
iza preampa dolazi tranzistorac, tj cip 3785... ovaj preamp mu je dao drugu dimeziju (LM je bio sam po sebi "presirov") te su lampe ovdje u sluzbi, uvjetno receno koloracije
sto je bio trazeni i zeljeni efekt ;)



Preklopnik za odabir konda je dobra fora... iznimno zgodno za brzi AB test.

Što se tiče LM3785.. ma ne bi se ja kladio u sirovost ovog chipa rekao bi prije da je problemu sirovosti na strani zvučnika, bar su moja iskustva uvijek bila takva. Lampa je tu korektor čitavoj priči... te u pravilu kada se riješi problem zvučnika intervencija lampi u sustavu u funkciji "omekšivača" više nije potrebna. Opet sa druge strane lampe kao da imaju dušu u odnosu na SS priču, teško ih je ne voljeti pa samim tim i neimati u sustavu.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la zmajz » 28 pro 2014, 12:38

LM3875
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la Roko » 28 pro 2014, 14:45

Pao Pepeo je napisao/la: ja sam si nabavio jedne fine monoblokove


Hej Nino, pa di si ti...znači ipak si odlučio početi rješavati adekvatnu amplifikaciju za one krasne hornice...daj nam malo približi to sve, koje si fine monoblokove nabavio?
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la bepone » 29 pro 2014, 15:04

Pao Pepeo je napisao/la:Pozdrav bepone kako kaze Roko lijepo te vidit opet u akci :thumbup: i posto moram si nabavit jedan preamp zanimaju me neke stvari pa se mozda okusim sa gradnjom istog.
Prvo vidim da je preamp na gotovoj tiskanoj ploci, zanima me di se je moze narucit i dali se to prodaje sve kao kit ili si si sam nabavio komponente i slozio napajanje.
Zanime me isto kolko ovaj preamp ima pojacanje jer ja sam si nabavio jedne fine monoblokove koji (sad nebi htio rec glupost... :mrgreen: ) mislim imaju ulaznu osjetljivost od 1V i na njima nemam ni pot, ni selektor kanala... tako da traze preamp.

ojla co, more se narucit, evo ti stranica pa si pogledaj malo..raznim topologija i postrojenja..
http://glass-ware.stores.yahoo.net/listheam.html
imas aikido preamp , sa oktalkama, novalkama, sa prakticno bilo kojim lampama.. pojacanje si biras sam , odabirom lampi.. inace amp sa 1V ulazniom osjetljivoscu je vec dovoljano, ali ako nemas pot, mores si napravit preamp sa min pojacanjem (1..do par x)
npr http://glass-ware.stores.yahoo.net/ailiam.html

spomenuti aikido se sastoji od dvije lampe po kanalu, diretno spojene,.. pojacanje se racuna pojacanje prvog stupnja * pojacanje drugog stupnja, npr 8.5 * 0.8 = 6.8x..
skini si pdf prirucnik pa ces vidjeti npr aikido octal pdf upisi u google ili daj mail pa cu ti poslati skenove
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la bepone » 29 pro 2014, 15:14

evo primjera za oktalke
Untitled1.jpg
Untitled1.jpg (237.23 KiB) Pogledano 9220 put/a.
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la bepone » 29 pro 2014, 15:18

elvis je napisao/la:Preklopnik za odabir konda je dobra fora... iznimno zgodno za brzi AB test.

Što se tiče LM3785.. ma ne bi se ja kladio u sirovost ovog chipa rekao bi prije da je problemu sirovosti na strani zvučnika, bar su moja iskustva uvijek bila takva. Lampa je tu korektor čitavoj priči... te u pravilu kada se riješi problem zvučnika intervencija lampi u sustavu u funkciji "omekšivača" više nije potrebna. Opet sa druge strane lampe kao da imaju dušu u odnosu na SS priču, teško ih je ne voljeti pa samim tim i neimati u sustavu.

e i ja nesto tako razmisljam ali to mi jos ostane za ustanovit, moram brze bolje prije napravit jos jedan amp i nove zvucnike :lol:
i onda opet u krug!
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la Pao Pepeo » 29 pro 2014, 18:07

fala mladic ;) ma i mislio sam da si s te stranice narucio (dođe prva druga nakon sto se izgugla...) ali nisam bio siguran.
Ma nesto cu si trebat iskombinirat i mislim s malim pojacanjem kao sto mi predlazes 2x max.. u najgorem slucaju ali posudit cu jedan preamp cisto za probu pa cu tad bit pametniji.
Ovi kitovi su mi zgodni jer se dobije tako reci sve vec gotovo (osim napajanja) i kasnije si ja lako dodam pot i selektor ulaza koji mi trebaju.A jos bolje je to sto kazes da se izborom cijevi i struja da prilagodit pojacanje na zeljenu vrijednost.
Ajd ja cu jos malo mozgat :mrgreen: i cekat da vidim kako ces ti to iskutijat :)
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la bepone » 06 sij 2015, 04:25

a kod mene bit ce ko i uvijek cudesa, razmisljam o poliranom inoxu u skatuli od masline, pa kad svijetle lampadine narandjasto neka cijela soba sjaji, totalni kic! :lol:
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la audio kutak » 06 sij 2015, 20:01

bepo,

obzirom da imaš "novi" AYA2 dac kojega i ja slažem, zanima me jesi li možda smanjivao izlazni napon na dac-u,
tj. kako se slaže sa preampom?

pitam zato jer sam ja mislio raditi neki bufer (znam koji a to znaju i oni koji ga rade ovdje) ali postoji mogućnost da napravim da dac bude i na OP-ampove i na buffer... preko prekidača (relej)...
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Broskie Aikido octal 6BL7 6BX7

PostPostao/la Pao Pepeo » 06 sij 2015, 22:12

bepone je napisao/la:a kod mene bit ce ko i uvijek cudesa, razmisljam o poliranom inoxu u skatuli od masline, pa kad svijetle lampadine narandjasto neka cijela soba sjaji, totalni kic!

evo jedna ideja tebi bepo i svim ostalim samograditeljima oko odabira nekog posebnog drva za koristit u svojim rukotvorevinama.Sa drvom cesto radim i sa svim vrstama koje si uspijem dobavit,a kazem dobavit jer ponuda drva (bar tu u puli i okolici) je jako slaba... :? pa se tako covjek treba snaci kako zna.Radio sam i sam maslinom,hrastom,mahagoinijem,tresnja i sa nekim tropskim jako lijepim i jos toga... ali ima jedno koje mi je posebno lijepo i cije komade ljubomorno cuvam samo za posebne stvari i plus svega toga mozemo reci da je "reciklirano" i mozda ga neki od vas imaju ispred nosa.

Radi se od drva iz starih bacvi :D zapravo ne klasicnih vec onih blago konusnog oblika koje su se nekad koristile da se u njima vino kuha prije nego se ga pretoci u klasicne bacve.Te bacve su se znale koristit i u druge svrhe i imaju bas svoj naziv ali se nemogu sad sjetit kako ih ljudi zovu.Prije dosta godina moj je tata izbacio iz konobe jednu takvu posto se sva isusila i bila je ne upotrebljiva za drzat vino.Bio ju je vec i rastavio zeleci napravit od nje drva za ogrijev... ali sam ja iz znatizelje probao izblanjat jednu dasku i odmah vidio sto imam pred sobom i zaplijenio cijelu hrpu tih dasaka :D
Sad inace se bacve rade od malo boljeg drva a i mislim da je i vino utjecalo da ovo drvo dobije posebnu boju koju ima.Drvo ima posebnu smeđkastu boju,jako lijepe crte godova i ono sto je naj lijepse je zlatni odsjaj koji drvo dobi kad se ga lakira.Sad bi se usudio reci da su ove daske koje su dole na slikama od hrastovine i da je ona potamnila radi vina ali nisam 100% siguran
Dobra mi je stvar isto bila sto je bacva bila godinama ne koristena tako da je drvo bilo dobro suho.
Evo jos jedna DIY ideja za si nabavit fino drvo za skatule ;)
Privitak/ci
IMG_1253.JPG
IMG_1253.JPG (120.8 KiB) Pogledano 9073 put/a.
IMG_1252.JPG
IMG_1252.JPG (127.83 KiB) Pogledano 9073 put/a.
IMG_1251.JPG
samo desna je izblanjana a duzine su nekih 1300mm debljine 25
IMG_1251.JPG (138.55 KiB) Pogledano 9073 put/a.
IMG_1250.JPG
daska nije lakirana
IMG_1250.JPG (159.02 KiB) Pogledano 9073 put/a.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron