Balanced buffer

Re: Balanced buffer

PostPostao/la Deenon-xd » 02 svi 2014, 19:09

1. Ne razumijem što je tu ružno kad se pogleda uređaj odozgo?
2. Isprobao sam sa žutim kondošima i sa wima kondošima i wima je bolja.
3. Kad se bakreni vodovi na ploćici preleme s boljim vodovima ( čisto srebro punog presjeka ) onda bolje uređaj svira, a to već radim 20 godina.
4. Ovakovim spojem kabela za in i out signala se izbjegava dva lemna mjesta na putu signala, a žica ( moje osobno otkriće ) kroz koju ide signal mi zadovoljava sve potrebe za slušanjem glazbe tj. tajni koje su snimljene na različitim medijima koje slušam npr. pozadinski šum ili događanja dok svira glazba.
5. Kabeli su slijedeći In: stereo balanced kalel i rca stereo kabel, Out: stereo rca fix i variable kabel.
Ovaj diy uređaj služi da mogu sa mog cd-a slušati signal kroz balanced out i sa drugih izvora kroz rca out.
Općenito uređaj svira predobro na mojim OB panelima.
Pozdrav......
Avatar
Deenon-xd
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 15 lis 2011, 10:20

Re: Balanced buffer

PostPostao/la Mate » 02 svi 2014, 20:50

Deenon-xd je napisao/la:1. Ne razumijem što je tu ružno kad se pogleda uređaj odozgo?
2. Isprobao sam sa žutim kondošima i sa wima kondošima i wima je bolja.
3. Kad se bakreni vodovi na ploćici preleme s boljim vodovima ( čisto srebro punog presjeka ) onda bolje uređaj svira, a to već radim 20 godina.
4. Ovakovim spojem kabela za in i out signala se izbjegava dva lemna mjesta na putu signala, a žica ( moje osobno otkriće ) kroz koju ide signal mi zadovoljava sve potrebe za slušanjem glazbe tj. tajni koje su snimljene na različitim medijima koje slušam npr. pozadinski šum ili događanja dok svira glazba.
5. Kabeli su slijedeći In: stereo balanced kalel i rca stereo kabel, Out: stereo rca fix i variable kabel.
Ovaj diy uređaj služi da mogu sa mog cd-a slušati signal kroz balanced out i sa drugih izvora kroz rca out.
Općenito uređaj svira predobro na mojim OB panelima.
Pozdrav......

2. OK ako kažeš da Wima bolja ja ti vjerujem. Da je ružno jest. Jednostavno! Pločica je projektirana za jedan kond određenih gabarita. Ti si stavio tri koji se gabaritno ne uklapaju. Automatski je estetika narušena. Ja sam siguran da bi to složio ljepše.
E sad, je li kvaka u tri različita konda koja sviraju bolje nego jedan istog kapaciteta (posve moguće i ima objašnjenje za to) ili su ta tri složena jer se nije imalo jedan odgovarajućeg kapaciteta. Gabaritno velike folije često mogu imati problem da skupljaju EMS smetnje koje se čuju kao šum. Nekad pomaže da se folija jednostavno okrene. Time se mijenja kraj na koji je spojena vanjska folija role u kondu pa se može dobiti bolje ili gore.
Da li i koliko ima utjecaj i učvrćivanje kondova u jedan čvrsti monolit da se uguše eventualne mehaničke vibracije a koje će unijeti šum ili mikrofoniju?
To znači da bi radi dosljednosti trebalo zalijepiti najprije onu žutu foliju i ustanoviti razliku.
Ja razumijem da kvaliteta konda može značajno utjecati na kvalitet zvuka, ali i to ima svoja ograničenja tj realna tumačenja.
Meni ovo sve zajedno djeluje malo čiribu-čiriba. Kad nešto mijenjamo na način koji je različit od standardne prakse onda je zanimljivo znati zašto je to tako. Gore sam naveo neke varijable.
Ali čak i kad ne znamo zašto je takvo rješenje bolje , ja prihvaćam i tvoju izjavu da je tako bolje. Jednog dana ćemo valjda doznati.

3. Srebrna žica je bolja od bakra. To mi je isto jasno. Ali na način kako je upotrebljeno dobili smo dva razmaknuta voda bolji i lošiji. Ima li u tom prostoru između dva voda prostora za neke parazitne kapacitete? Imamo li ikakvu čvrstu potvrdu da je ovako bolje? Imamo samo tvoju izjavu da tako radiš 20 godina i da je zvuk bolji.
OK. opet vjerujem ti, ali ja teško da bi to radio. Ili bih prelemio srebro duž cijelog bakrenog voda ili bi bakar prekinuo. Inače ja to ne radim ni jedno ni drugo (već 40 godina). Moji uređaji nisu tako visoke klase da bih čuo tu razliku. A ni sluh nije što je bio, pa pripišimo to kao moju manu.

4. Da li to znači da ti uopće nemaš konektore i da je sig.kabel zalemljen na oba kraja?
Ako uopće nemaš konektore, slažem se da je to čistije, ali definitivno nije praktično ako ikad poželiš nešto prespojiti, probati drugi uređaj i slično.

5. ako su RCa i BAL. in/outi stalno spojeni svaki na svoj uređaj, kako stoji s impedancijom na tim in/out točkama? Da li je situacija tu baš čista?
Ako i odspojiš recimo RCA dok svila BAL vod, da se ne naruši impendancija ulaza, onda ti slobodni RCA kabel glumi antenu.

Ovo je sve rasprava. Ne kažem da sam u pravu nego ukazujem da postoji niz otvorenih pitanja.
Kad se rade neki zahvati bilo bi dobro znati kolki stvarni utjecaj isti imaju u određenoj topologiji i stupnju kvalitete cijelog sustava tj njegove najslabije karike. Drugim riječima da li je zaista vrijedno truda.
Ovo ti se odnosi na točke 2,3 i 4. A točku 5 definitivno treba analizirati, preko sheme, koju nije nemoguće rekonstruirati s pločice.

Naravno, ne trebaš se uopće obazirati na moje primjedbe i stavove. Ako ti svira na način da si ti zadovoljan ja nemam ništa protiv.
U svakom slučaju pohvala za trud i izvedbu.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Prethodna

Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron