Creek Audio 5350SE PROBLEM

Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la zmajz » 31 kol 2012, 18:43

Prekrasno pojačalo, ali to nesmijem priznati frendu (vlasniku). problem je u selektoru ulaza, koji šteka (i ručno i na daljinac). Ne posloži se na odabrani kanal uvijek i kako treba, nekad na odabranom ulazu ušteka samo jedan kanal (lijevi ili desni, kako mu dođe).
Ima li netko od vas kakvih iskustava s tim pojačalom, i tako to...
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la ilimzn » 01 ruj 2012, 02:38

a kako je izveden selektor? Mehanika, okretni, releji, elektronika?
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la zmajz » 01 ruj 2012, 20:12

Nsam spomenuo, ali radi se o nekom Alpsovom motoriziranom mehaničkom selektoru. Nisam ga otvarao, ali kad se preko daljinca da komanda za promjenu kanala, ne pozicionira se svaki put kako treba, a iz Creeka kažu da Alps to više ne isporučuju i da to i jeste bio problem. nadao sam se da netko može savjetovati nešto vezano uz to. Nije velika frka, niti žurba.
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la Klokan » 01 ruj 2012, 20:27

Moj jedan zakljucak iz skromnog iskustva:
To mehanicki selektori na osovini imaju komad lima koji ostvariuje kontakte na odredjenim mjestima. Znaci logicki zakljucak je da on i ne sljedi osovinu najbolje.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la audio kutak » 01 ruj 2012, 22:00

zmajz je napisao/la:Nsam spomenuo, ali radi se o nekom Alpsovom motoriziranom mehaničkom selektoru. Nisam ga otvarao, ali kad se preko daljinca da komanda za promjenu kanala, ne pozicionira se svaki put kako treba, a iz Creeka kažu da Alps to više ne isporučuju i da to i jeste bio problem. nadao sam se da netko može savjetovati nešto vezano uz to. Nije velika frka, niti žurba.


ja sam imao neki sličan problem na yamahi.... u uputama je bilo da se selektor prebaci skroz lijevo i da se nakon paljenja uređaja on sam automatski pozicionira....

ako ti to može kako pomoći.....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Creek Audio 5350SE PROBLEM

PostPostao/la ilimzn » 01 ruj 2012, 23:25

Ovisi kako je izveden selektor, ali generalno su 2 mogucnosti:
1) Mehanicki zapinje. Ovo je problem kod selektora koji nemaju feedback, tj. ne javljaju procesoru polozaj, vec on radi 'napamet', racunajuci da odredjena duljina rada motora pomice selektor za jedno mjesto. Dodatno je mehanicki izveden 'klik' koji pozicionira sam dio koji je sklopka, a za motor je bitno da prebaci preko 'grebena' izmedju polozaja. Kad stvar pocne zapinjati, zna se dogoditi da to ne uspije do kraja.
2) Korodirali kontakti. Ovo je najcesce slucaj kad se upali smao jedan kanal i sl. Osim toga ako preklopnik ima feedback (obicno dodatna sekcija koja procespru govori u kojem je polozaju, ovo je najcesce slucaj za selektore koji se mogu pomicati rucno i na motor), prekidajuci kontakti ce javljati kriva stanja i procesor nece kako treba 'prosetati' mehanizam do tocke gdje kontakti daju zeljenu kombinaciju.
Ovisno o izvedbi moguca je i kombinacija gore navedenih mogucnosti.
Ukratko, stvar se mora izvaditi, pazljivo raskopati i dobro ocistiti.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39


Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron