Preporuka pojačala

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la s@ki » 23 sij 2012, 13:06

da me nebi krivo shvatio, nisam ni htio reć da je slićno ovom šitoteka pojačalu, samo onako, usput što čovjek ima i od čega mora bit gro bolje :)

ništa, uvjeren... napravit ću cjenik da vidim dal odgovara kolegi pa krećemo na pločicu i dalje :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la zbotic » 23 sij 2012, 14:18

Mogu potvrditi ovo što Pinco kaže da je Leach dobro pojačalo.

Također, T-reference od Bore mora raditi bez obzira je li ga tko napravio, iz prostog razloga što je to samo modificirani Techno (Modus), a ja sam ih napravio nekoliko i svi su odlično radili. Promjene nisu tolike da bi to moglo utjecati na pitanje je li modifikacija radi ili ne radi. Radi! Prednost Techna ili T-reference je u poprilično jednostavnoj shemi sa jako lakom dobavljivošću dijelova. To pojačalo se po pitanju elektronike sastavi u jedno poslijepodne. Kutija i napajanje je "koliko para toliko muzike" i po pitanju kvalitete i vremena potrebnog za izradu.

Techno također odlično radi što je već nekoliko puta potvrđeno ne samo kod mene nego i kod drugih koji su ga isprobali u svom sustavu. Ako netko ima vremena može ovih dana navratiti da mu demonstriram usporedbu sa Primare 30.2 izlazom. Radi se o vrlo sličnim pojačalima pa se lako može i praviti usporedba.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la zbotic » 23 sij 2012, 14:23

Inače, trenutno je na tržištu najisplativije kupiti gotovo polovno pojačalo tipa Musical Fidelity A3.2 (cca 3500 kuna) ili Rotel RB1070 (cca 3000 kuna).
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la pinco » 23 sij 2012, 14:36

zbotic je napisao/la:Mogu potvrditi ovo što Pinco kaže da je Leach dobro pojačalo.

Također, T-reference od Bore mora raditi bez obzira je li ga tko napravio, iz prostog razloga što je to samo modificirani Techno (Modus), a ja sam ih napravio nekoliko i svi su odlično radili. Promjene nisu tolike da bi to moglo utjecati na pitanje je li modifikacija radi ili ne radi. Radi! Prednost Techna ili T-reference je u poprilično jednostavnoj shemi sa jako lakom dobavljivošću dijelova. To pojačalo se po pitanju elektronike sastavi u jedno poslijepodne. Kutija i napajanje je "koliko para toliko muzike" i po pitanju kvalitete i vremena potrebnog za izradu.

Techno također odlično radi što je već nekoliko puta potvrđeno ne samo kod mene nego i kod drugih koji su ga isprobali u svom sustavu. Ako netko ima vremena može ovih dana navratiti da mu demonstriram usporedbu sa Primare 30.2 izlazom. Radi se o vrlo sličnim pojačalima pa se lako može i praviti usporedba.


Techno je odlićno pojačalo, više puta san se kraj tebe uvjerija u to, i sa razlićitin zvućnicima, stvarno jednostavno pojačalo, malo dijelova za puno zvuka.....
Zadnjih dana smo se ja i Boban uvatili igranja pa smo Studio, isto odlićno Borino pojačalo stavili na pločicu zajedno sa PSU i uPC zaštiton, dobija je neke minorne modifikacija, lipo je ispala pločica šta je Boban crta...
I Techno dobiva isti setup ovih dana, PSU, zaštita itd sve na jednu pločicu, malo drugćiji ccs, kaskoda umisto onoga 10k otpora, itd.
Evo Studio, dobija je bootstrap na priporuku ilimzna, još smo stavili malo bolje drivere u TO220, jednostavno RC odvajanje naponskoga dila itd., uglavnon identićno originalu, osim toga bootstrapa. uPC zaštita može koristit napajanje sa PSU ili dodatni AC napon.

slika

Uploaded with ImageShack.us
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la dadod » 23 sij 2012, 20:08

Mozes pogledati i ovo pojacalo: viewtopic.php?f=10&t=242
Jednostavno, stabilno i odlicnog zvuka.
dado
dadod
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 13 ruj 2011, 10:54
Lokacija: Zagreb

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la joe dalton » 23 sij 2012, 20:36

@ s@ki - slozio sam Leach i vjerno me sluzi evo vec 10ak godina. Mogu samo potvrditi ono sto je Pinco napisao. Ostalo mi je uparenih tranzistora za jos 2 kanala pa cak razmisljam da slozim jos par monoblokova sa fensi dijelovima za pogon wofera. Malo sam kopao po starim papirima i nasao cijene. Oko 1100 kn + hladnjaci + trafo + kutija. Leach u uputama navodi ukupno oko 250 $. U HR je to realno x2, odnosno oko 2500 kn.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la s@ki » 24 sij 2012, 12:48

ok LEACHoznalci ajmo savijet
ovo ok ? :)
http://www.pavouk.org/hw/leachamp/en_index.html
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la pinco » 24 sij 2012, 12:58

s@ki je napisao/la:ok LEACHoznalci ajmo savijet
ovo ok ? :)
http://www.pavouk.org/hw/leachamp/en_index.html


http://users.ece.gatech.edu/mleach/lowtim/

Ja san se služija informacijama sa službene stranice, radija san po original pločici sa TO3 tranzistorima, najbolje proćitat ako imaš vrimena ta objašnjenja i uputstva, biće ti puno jasnije. Inaće nema nikakvih zamki polemiš sve kako triba i radi.
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

Re: Preporuka pojačala

PostPostao/la joe dalton » 24 sij 2012, 14:33

s@ki je napisao/la:ok LEACHoznalci ajmo savijet
ovo ok ? :)
http://www.pavouk.org/hw/leachamp/en_index.html


Čini mi se ok.
Vidi još i orginalne upute ko što Pinco kaže....
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.