Stari lopov (pokvarenjak)

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Kale021 » 01 stu 2011, 09:55

Evo citam ovj thread, i ne mogu vjerovat svojim ocima da netko, sasvim dobronamjerno, uputi na jedan kritican nedostatak u izradi DIY sklopa, a da se onda diskusija razvila na skroz trece :eh:
No, eto... prihvacam da nismo svi isti... lijepo se saliti, ali da je sala nastavljena nakon reakcije na upozorenja, nikom mista... ali ovako ignorirati upozorenje (koje upucuje da uredjaj cak moze i zdimiti!!!), a nastaviti hojla-la... jednostavno, neshvatljivo.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Kale021 » 01 stu 2011, 10:00

tubeman je napisao/la:Mislim da nema potrebe za ljutnjom, još manje za razočaranjima.
Prije svega, forum je oličenje demokracije.
Svatko ima pravo reči što misli.

Po meni krivo shvacen pojam demokracije. Ovo sto si ti napisao, vise ide pod pojmom anarhije, jer evo ja npr. imam sada misljenje da su amerikanci u qrcu, i sad sam to napisao, i eto forum je ovo, pa moze napisati svak svoje misljenje ;) pa eto tako i ja...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la tubeman » 01 stu 2011, 10:29

Nisi pročitao sve. Demokracija uvijek ima (morala bi imati ) i regulacijske mehanizme.
E, sada kako se gdje koji dio shvaća i primjenjuje, to je druga priča.
U stvarnom društvu to su prije svega institucije države i nepolitičke organizacije (jako malim dijelom) , a na forumu je to ADMIN kao politički organ, te svi ostali dobronamjerni (ali to u nedostatku konkretnih mogućnosti u principu prelazi u offtopičarenje) :puke:
A od stvarnosti i posebno, politike koja mi se iskreno gadi, bježim ovamo pa sam se za te teme potpuno isključio.
Ali doista smo počeli offtopičariti.
Ispričavam se zbog toga, i u ovoj temi se više neću javljati osim konstruktivno.
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Gilhooley » 01 stu 2011, 11:16

@Kale021

Dakle da se ne razumijemo krivo, ja NISAM krivo shvatio upozorenja (ako se mislilo na mene)...Pace i sam sam u nekoliko navrata trazio sugestiju i mišljenje konkretno Ilmzn-a koji mi je uvjek samo dobronamjerno pomogao...a niti sam omalovažio izričaje dotične gospode...

Dakle upozorenje o izlasku bijelog dima je akceptirana i shvacena. Da li je protumetoda vec prije primjenjena, da li je i ovaj put primjenjena i da li ce se primjenjivati - za sada ostaje nepoznanica...

Moja namjera nije bila do ove mjere uzburkati vode jer sam ja to sve zapoceo, pa se duboko ispricavam svima.

A sad opet lemilicu u ruke i idemo dalje...

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Roko » 01 stu 2011, 11:51

Dečki, mislim da je ova tema zapravo izvrsna. Puno hvala Gilu koji ju je otvorio i dečkima (dadi i ilimznu) koji su, sasvim korektno i na vrijeme upozorili na potencijalne opasnosti. OK, možda se sve moglo sa malo više takta i malo, da se tako uvjetno izrazim i "nježnije" izvesti, ali vjerujem da je ozbiljnost situacije pomalo dirigirala i takav ton. Srećom, Gil je to, koliko vidim, sasvim pravilno (i ozbiljno) shvatio i na putu je da se baci na adekvatno rješavanje problema. Naučili smo i da sheme na netu, ma koliko god bile na prvi pogled atraktivne i zgodne, mogu skrivati potencijalne opasnosti, te da bi valjalo, prije nego što se uopće i upustimo u takvo nešto, ovdje postaviti shemu i dati ljudima koji se kuže i imaju iskustva u takvim aplikacijama, mogućnost da komentiraju i upozore na takve opasnosti. I još nešto, naučili smo da je offtopic poput začina i da ga valja oprezno i sa pravom mjerom (i na pravo mjesto) aplicirati.
Nastavak teme, obzirom da ovdje postoji konkretan problem sa vertikalnim MOSFET-ima, koji u takvoj shemi (lako) mogu dovesti do pojave tzv. termičkog bijega sa neugodnim posljedicama, trebao bi ići u smjeru konkretnog prijedloga za rješenje problema.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la ilimzn » 01 stu 2011, 13:18

Gilhooley je napisao/la:@Kale021

Dakle da se ne razumijemo krivo, ja NISAM krivo shvatio upozorenja (ako se mislilo na mene)...Pace i sam sam u nekoliko navrata trazio sugestiju i mišljenje konkretno Ilmzn-a koji mi je uvjek samo dobronamjerno pomogao...a niti sam omalovažio izričaje dotične gospode...

Dakle upozorenje o izlasku bijelog dima je akceptirana i shvacena. Da li je protumetoda vec prije primjenjena, da li je i ovaj put primjenjena i da li ce se primjenjivati - za sada ostaje nepoznanica...

Moja namjera nije bila do ove mjere uzburkati vode jer sam ja to sve zapoceo, pa se duboko ispricavam svima.

A sad opet lemilicu u ruke i idemo dalje...

Gilhooley


AKo se sjecas MOSFET modula koji su bili nadomjestak originalu u Luxman-u L530, tamo je primjenjena korekcija.
Sto se tice isprike, nije potrebna - da tema nije pokrenuta, niti bi bilo ukazano na problem a evo usput smo nesto i dogovorili nacelno o offtopic-u - a nebi vidjeli jedan jako lijep uradak, kojem eto fali onih 1% da bude, kako to kazu ameri, rock-solid.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Gilhooley » 01 stu 2011, 15:53

Eh da zaboravih na 530-tku...da tamo je to bilo isto primjenjeno...

No nisam imao moguconst nabavit originale, pa je bilo nadomješteno s onim s čim sam znao i mogao...

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la ilimzn » 01 stu 2011, 19:08

Mozda mozemo nesto na brzinu i jednostavno sloziti. Kolike je vrijednosti trimer izmedju G-ova izlaznih MOSFET-a?
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la Gilhooley » 01 stu 2011, 20:29

Inače po originalnoj shemi na koju sam postavio link ide 2k5. Kako njega ne nađoh stavih 2k2.

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Stari lopov (pokvarenjak)

PostPostao/la ilimzn » 01 stu 2011, 21:50

Koliko je odprilike odvrnut?
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron