Forumsko pojačalo

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la LesFaul » 15 srp 2011, 10:16

pinco je napisao/la:Aleph san sluša i oduševija san se više puta, poanta je u tome da tema o izradi Aleph pojačala ima ne netu bezbroj, to pojačalo zahtjeva dosta velika hladila, i nije praktično dimenzijama i dosta se grije, moja je poanta bila da se napravi nešto u AB klasi, šta se naravno nemože stavit u isti koš sa A klason, al opet da ima šta veću kvalitetu zvuka, kolko je moguće....,


Ja sam se s time odavno pomirio i nemam tih problema! :mrgreen: Dapace, brinem se ako je suprotno... :o Ali kako ja mogu uopce o tome razumno rasudjivati kad izmedju ostalog trenutno radim i monoblokove teske po 45 kg i izlazne snage 5W (mozda)! A potrosnju struje i grijanje istih uopce necu komentirati... :lol:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la pinco » 15 srp 2011, 10:22

Eto ti si idealan potencijalni korisnik backup SS pojačala u AB klasi, :lol:
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la LesFaul » 15 srp 2011, 10:25

pinco je napisao/la:Eto ti si idealan potencijalni korisnik backup SS pojačala u AB klasi, :lol:


Naprotiv, ako se ikad uhvatim "kremenih trioda", jedini uvjet ce biti da ce se morat przit. Zestoko!!! :lol:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la beboni » 15 srp 2011, 20:26

Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 srp 2011, 20:38

Opa, pa stvarno su jeftini. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la Edison » 15 srp 2011, 20:53



Beboni, ne rade linkovi... tako je to kod Farnella... :cry:
Daj radje kod proizvoda.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la beboni » 15 srp 2011, 21:46

Edison je napisao/la:


Beboni, ne rade linkovi... tako je to kod Farnella... :cry:
Daj radje kod proizvoda.


prvo se moraš logirati preko altproa ,pa onda klikni na moj link :wink:

order kodovi su 1856772 i 1856773

.....a što mislite koliko jedan rega brio košta u proizvodnom procesu?

slika
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 srp 2011, 22:27

Sudeći po pasivnim dijelovima,trafou rekao bi da košta kikiriki pare. Ne znam o kojim se OPampovima radi niti izlazima ali sumnjam da je nešto skupo. Nije da sam sklon pogađanju koliko neki tvornički uređaj košta ali recimo da bi došao sa elektronikom i kutijom oko 2000kn možda 3000 budući da sam darežljiv.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la Edison » 15 srp 2011, 23:16

beboni je napisao/la:...a što mislite koliko jedan rega brio košta u proizvodnom procesu?

slika


Zbilja izgleda jadnusno. Vidje mu hladnjaka... :lol:

Svojedobno mi je prijatelj bio posudio nijhov CD-player Appolo na probu. Nisam mogao vjerovati kad sam vidio da su gumene nozice (odbojnici za vrata, sto je u redu) pricvrstili za kuciste pop zakovicama. Nisu se izlozili trosku za par vijaka i matica, ili bar samonarezne vijke... Englezi su majstori kad treba objasniti zasto je neki fus rad pozitivan za rad uredjaja u cjelini... i ljudi to popiju... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Forumsko pojačalo

PostPostao/la ilimzn » 16 srp 2011, 02:21

Gilhooley je napisao/la:E a zaboravih...
Svojedobno sam replicirao MF A1 i to dva puta...vrhunski topli sound s oko 20 W u A klasi. Možeš peć čevape na originalu, ali na mojemu ne jer je napravljeno recimo kako treba...


MF A1 treba blagu dozu rafiniranja i moze raditi kao integrirac s pasivnim 'preampom'. Dodatno se moze pojednostaviti jeftinim darlingtonima (s obzirom da inace koristi diskretni ekvivalent) a da se izvest i s MOSFET-ima. U prepravljenoj varijanti cisto lijepo radi i s smanjenom strujom mirovanja, pa je i grijanje manji problem.

Inace svidja mi se ova sstrsatova shema, iako mislim da se i to da pojednostaviti uz malo igre oko uparivanja FET-ova. Svidja mi se mali open loop gain, ali ima jedna mala zamka (mozda greska u crtanju), opterecenje VAS-a ne bi trebalo ici na -Vcc da se ne pokupi valovitost napajanja na taj nacin, vec na masu, ili dodatno filtrirano napajanje. Izlazni tranzistori su malo tezi za nabaviti... ali ima hrpa zamjena.

Jedna moguca shema za one koji zele nesto egzoticnije (klasa A ili AB bez globalnog NPV) ce se pojaviti u podforumu 'tweak' u temi o NAD S300, za sad je jos u simulatoru ali je nastala kao istrazivanje raznih modifikacija topologije iz S300, s naglaskom na nabavljivost dijelova, pouzdanost i dobre karakteristike. Pogledat cu jos gdje mi je razvojna dokumentacija za Crvenu Ivericu 1, neka pojednostavljena inacica bez feedforwarda bi mogla sasvim lijepo leci, a provjerena je u praksi. Za one koji se vole igrati imam negdje i jednu superjednostavnu shemu s MOSFET izlazima u kvazikomplementarnom spoju, nesto sto mi se vrti u glavi, simulatoru i stolu vec godinama, a bilo bi lijepo kako treba isprobati... ima ukupno 5 tranzistora, i nastalo je u originalu kao ideja za izlazno pojacalo za aktivni subwoofer - pa se ispostavilo da bi to moglo sasvim fino raditi i full range... kako bi rekli u engleskom govornom podrucju, Watch This Space :P
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron