MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la Gilhooley » 13 srp 2011, 06:23

Ljudi, morao sam malo odspavati... :D

Sad na brzinu uz kavicu čitam ipak morat ću temeljito sve pretresti, ali netko je spomenuo vakuum...

Imam ja toga još za vas...iza ovog slijedi cijevni preamp napravljen u istoj Fischerovoj kutiji, interesantno složen, ali lošija konstrukcija. Mislim da ću iznutricu vremenom izbaciti van i lupit nešto jednostavno...to je zapravo nastavak trakavice o hibridu...

S druge strane imam i 2 x 6 W SE sa 6CA7 u izlazu. Projekt iz 2004 godine, već pomalo zaboravljen...

Harkonen i Ti imaš kredita, ne boj se ja častim, glavno je da se družimo...

Probat ću svima odgovoriti čim budem u prilici...

Hvala svima na potpori i interesu - nemam riječi - ljudi ste na mjestu...


Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la Gilhooley » 13 srp 2011, 08:18

Dok sam se zbrojio i pročitao sve (a bogami vi svi radite dok ja spavam)...evo i kratkih opservacija:

Nije ovo prvo što sam napravio, od 1985. recimo ja se djelomično ili potpuno bavim ovim...ima tu i zvučnika i preampa i integriranih pojačala i izlaza i cijevi, a bogami i TDA-ova. Čista zbrka od čovjeka jer sam svugdje htio gurnut svoju veliku debelu nosinu...

@LesFaul - hvala na dobrim željama i dobrodošlici - nadam se da ću ostati dobrodošao član i dalje...

Što se tiče softstarta, ovaj Hypex-ov ima mogućnost paljenja na tipkalo i na prekidač. Osim toga ima predviđenu priključnicu za termoprekidač (na slikama pojačala se vidi da je implementiran termo prekidač. Ne znam koliko si upoznat s njime, ali na njemu je SMD-ova podosta pa mi je to za kućnu radinost nemoguća misija. Ako uspiješ to realizirati - ja prvi stojim u redu za to...Bravo !!! :lol:

S druge strane interesantno je riješena problematika dvije LED diode tako da se spajaju na isto mjesto, ali kontra. U jednoj poziciji prekidača svijetli crvena (STANDBY), a u drugoj zelena(ON).

@Harkonen - nisam baš ništa radio s 6N1P lampama. Nisam bio ja majke mi...

I da - dobro jutro svima...

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la LesFaul » 13 srp 2011, 08:40

Gilhooley je napisao/la:Što se tiče softstarta, ovaj Hypex-ov ima mogućnost paljenja na tipkalo i na prekidač. Osim toga ima predviđenu priključnicu za termoprekidač (na slikama pojačala se vidi da je implementiran termo prekidač. Ne znam koliko si upoznat s njime, ali na njemu je SMD-ova podosta pa mi je to za kućnu radinost nemoguća misija. Ako uspiješ to realizirati - ja prvi stojim u redu za to...Bravo !!! :lol:


Dobro jutro i tebi! :D Zasad je plocica v1.0 i trenutno nema rijeci o SMD-u, a da je plocica nabijena, jest. Razmisljalo se i u tom smijeru (SMD) ali samo ako se pokaze interes za "masovnom" proizvodnjom, jer je prvenstveno zamisljena za moju osobnu upotrebu a s SMD-om nisam na ti zbog toga sto sam poprilicno corav. :mrgreen: Ovdje je predvidjena ledica s tri kontakta (zajednicka katoda), ali u planu za v1.1 izmedju ostalog je i opcija za "dvosmjernu" LED diodu. Sve je nastalo na nacin da me taj "problem" odavno mucio a u HR nisam nasao rjesenje koje bi me zadovoljilo. Na ovaj Hypex (koji je uz put budi receno, super rjesenje) nisam ni naisao. Jos jedna od dobrih strana kod ove "moje" plocice je sto sve sto je potrebno za je "naseliti" ima kupiti kod nas za cca 200kn, od cega 130 kn otpada na trafic, releje (2 kom), i 10kom 10R/5W. Sto se realizacije tice, ide u Tiplon cim zgotovim i drugu plocicu. To je pak poslastica za DHT projekte - naponsko strujni regulator grijanja. No o tome uskoro u jednoj drugoj temi...
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la Gilhooley » 13 srp 2011, 08:47

No dakle - moju 1000 % potporu imaš...

Hypex je OK, ali domestikus DIY - svakako za 5+++...

Ono što me veseli kod Tvog jest da je zajednička katoda kod LED-ice pa možeš staviti samo jedan LED s tri izvoda, što mi je genijalno. STANDBY-crveno i ON-zeleno iz jednog mjesta...Nažalost ne znam kako to dobit s Hypex-om, pa sam morao stavit 2 LED-ice.

Sve za 5, fenomenalno... :mrgreen:
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la LesFaul » 13 srp 2011, 09:04

Gilhooley je napisao/la:Nažalost ne znam kako to dobit s Hypex-om, pa sam morao stavit 2 LED-ice.


Jednostavno, kupis bicolor ledicu s DVA izvoda (da, ima i takva :idea: ):

bicolor.gif
bicolor.gif (2.71 KiB) Pogledano 7735 put/a.


Slika je inace samo primjera radi, spojis po volji. U jednom smjeru zelena, u drugom crvena. :mrgreen:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la joe dalton » 13 srp 2011, 19:57

Gilhooley je napisao/la:Podosta je vremena prošlo od finalizacije ovoga uratka (negdje siječanj 2011.), pa da podijelim s vama na grupi svoje iskustvo i vidjenje ovoga što učinih ( a možda da se i malo hvalim) :lol: :roll: .


Ovo izgleda odlično, profi rad, imaš se čime pohvaliti. Ok, malo previše natpisa na prednjoj ploči za moj spartanski ukus, ali VU metri su totalno kul.
Sigurno su uživo još i bolj nego na slici.
Pitanje što je bijela kockica između trafoa? Čini mi se kao relej ili?

Btw. Dobrodošao na forum!
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la Gilhooley » 13 srp 2011, 20:34

Hvala puno puuuuno na pohvalama i hvala na dobrodošlici.

Već sam mislio da se niko više ne javlja - kad ono Joe Dalton...

Ha natpisa ima malo puno, ali bio sam totalno očajan jer je to velika ploha koja je poprilično prazna. Svašta sam već čuo i da su slova velika i da je ruski dizajn, ma ne smeta me jer sam ja na svoju ruku, meni je dobro i ne prodajem...

Bijela kutijica je pomoćni mali trafo 8 V / 1 A za rasvjetu Power-metara i svjetleći gumb za paljenje uređaja. Nije išlo drugačije.... :twisted:

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la harkonen » 13 srp 2011, 20:38

Kakv je to "ruski" dizajn? Ajde, reci slobodno. Tu nema filozofa :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la joe dalton » 13 srp 2011, 20:44

Gilhooley je napisao/la:Ha natpisa ima malo puno, ali bio sam totalno očajan jer je to velika ploha koja je poprilično prazna. Svašta sam već čuo i da su slova velika i da je ruski dizajn, ma ne smeta me jer sam ja na svoju ruku, meni je dobro i ne prodajem...

Bijela kutijica je pomoćni mali trafo 8 V / 1 A za rasvjetu Power-metara i svjetleći gumb za paljenje uređaja. Nije išlo drugačije.... :twisted:

Gilhooley


Ma naravno, radiš za sebe i po svom guštu. :thumbup:
Zato DIY i jest unikat.

A sigurno da je bolje imati odvojeno napajanje za pomoćne sklopove, naravno ako prostor u kutiji i financije dopuštaju.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: MOSFET DUAL MONO 2 x 200 W

PostPostao/la Gilhooley » 13 srp 2011, 20:52

Sad sam naložio Harkonena i to debelo... :twisted: :lol:

On je sklon ruskoj tehnici (pretpostavljam?!?!?) i ne dopušta lošu konotaciju ili opservaciju...

Dakle jedan fini gospon mi je rekao "Da kog vraga inzistiram na tak velikom fontu i tom ruskom dizajnu s ručkama".

On je valjda mislio da sve što bude na prednjoj ploči mora biti sitnim fontom u krasopisu...A ja to nisam napravio pa sam pobrao "kritiku".

Zabole me...

E a moram vam svima pokazati dizajn prednje ploče preampa...to će bi pišaona od smijeha... :lol: :lol: :lol:

Gilhooley
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron