PSU za MPA (Elector)

Re: PSU za MPA (Elector)

PostPostao/la Notax » 08 srp 2013, 10:11

zbotic je napisao/la:Ima li svaka dioda u ispravljaču svoj paralelni kondezator (npr 10nF) ili ga imaju samo neke, kako ja vidim?


zbotic je napisao/la:Sada kada sam pogledao na ekranu s boljom rezolucijom vidim da to što sam vidio nije kondenzator već konektor pa izgleda kako je ipak sve u redu, odnosno tih kondezatora uopće nema.



Hvala. Sada mi je jasnije na šta se odnosilo.

U "besnim" varijantama se u paralelu sa svakom diodom stavi po jedan blok, npr. 10 nF od 400 V ? 'vako ? : http://store.comet.rs/Catalogue/Product/27352/
E=mC^2 +/-3dB
Avatar
Notax
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 18:14
Lokacija: Tasmanija

Re: PSU za MPA (Elector)

PostPostao/la zbotic » 08 srp 2013, 14:48

Otprilike tako. To je simulacija soft recovery-a za diodu. Nekada je to dobro imati, a nekada i ne što zavisi o vrsti diode. Za sada nisam još uspio usvojiti neko općenito pravilo pa ih stavljam po principu "vidio negdje u ozbiljnom uređaju za te diode takve kondezatore...."
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: PSU za MPA (Elector)

PostPostao/la Notax » 02 kol 2013, 22:07

Evo je sličica popunjene pločice od PSU. Nažalost, ver. 2 a ne poslednja 5, jer je u jednom trenutku drugar na brzinu dao znak za štampu, a posle 1 dan je bilo kasno da se zaustavi. Pločica je 20e, a radit će se poslednja verzija jednog dana kada se bude pakovala i kutija. Tada će ići i bolji: RCA, buksne, možda i neki fency elektroliti. Ke videmo.

pikčr:

slika
E=mC^2 +/-3dB
Avatar
Notax
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 18:14
Lokacija: Tasmanija

Prethodna

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron