Prednja ploča

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Dean » 08 svi 2011, 16:19

Khadgar2007 je napisao/la:e tako nešto i ja radim. Barem ča se tiče crtanja, sve prvo na PCu a onda to prebacim na papir sa rukom.


Doć ćeš ti....... :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Prednja ploča

PostPostao/la s@ki » 08 svi 2011, 16:31

Deane,
krivo tumačim ili radiš sa nekim od gore navedenih materijala ?

preamp mi je zapeo na izradi prednje ploče a (zasad) ju odbijam napraviti od drveta za što imam alat :)

ili postoji tko među nama voljan napraviti ? nekako sam pod dojmom da je danas svim majstorima veeeeeeeeliki problem napraviti samo jedan komad nečega...
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Dean » 08 svi 2011, 18:36

Da, radim sa tim materijalima. "Bajadera" je napravljena od Coriana.
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Roko » 12 svi 2011, 11:55

Dean je napisao/la:Diy znaći ?? Pa primi se sam tog posla ! Kerrock je 100 % akril, a to je problem na spojevima koji vole pucati uslijed razlika u temperaturama. Corian je izdržljiviji po tom pitanju (i skuplji). Ako nekog interesira može kod mene vidjeti sve uzorke: Kerrocka. Hi-macsa, Coriana, Montelia i Getacora. Sa karbonom je teško raditi, jer trebaš kalup, kao i kod poliestera ako želiš da to izgleda. Najbolji kalupi su od Sika blokova (vidi cijenu), pa onda vakum ili neka druga tehnika za epoxy. Uglavnom, nešto sam radio sa karbonom i još ću, ali je tehnika zahtjevna i skupa za unikatnu ploču od karbona. Uglavnom nije da nema majstora, nego to košta....


Jako su mi zanimljivi ti materijali (kerrock, corian i karbonska vlakna), pa bih te zamolio, kad uhvatiš malo vremena da staviš koju slikicu, ono...postupak izrade, zamke, na što obratiti pažnju, tips&tricks itd...može čak i u posebnu temu ;)
(može i napr. na primjeru "bajadere")
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Prethodna

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.