Prednja ploča

Re: Prednja ploča

PostPostao/la s@ki » 07 svi 2011, 21:54

da stavim malo bubu u uho.
Vjerojatno su neku čuli za materijal Kerrock.
Izgledom kao kamen a zapravo se obrađuje kao i plastika i više manje bilo tko sa CNCom može napraviti čuda.

Meni je to predložio kolega za prednju ploču pretpojačala no nakon par poziva upućenih u nadi da ćemo dogovoriti posao mi se prestao javljati (lol) pa sam ostao kratak za info koliko bi došlo.

Inaće m2 materijala je oko 100eura a izbor boja i debljina je prilično velik.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Khadgar2007 » 07 svi 2011, 22:04

Nisam čuo za taj materijal, iako me po ovome ča si rekao podsjeća na korijan od kojega je jedan naš forumaš(Dean) napravio kučište za pojačalo,samo je skup za poluditi. Njega sam također mislio uzeti u obzir ali ako se ne varam Dean je spomenuo da se on na kojih 180C već počinje savijati a iako je moje pojačalo debelo ispod te granice max 70C svejedno baš ne bi htio riskirati.

Evo i sada sam malo izračunao cijenu kerrocka i došlo bi me isto kao i ploča od mramora, tako da bi vjerojatno išao na mramor.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Dean » 07 svi 2011, 22:47

Neću niš napisati...
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Khadgar2007 » 07 svi 2011, 22:48

Ma zašto? :(
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Roko » 07 svi 2011, 23:00

Kerrock, to je ona imitacija kamena, za kuhinje, kuhinjske ploče, sudopere itd...meni se to sviđa kao materijal, imao sam čak neku ideju da monoblokove "obučem" u taj kerrock, čak i zaštitni poklopac za trafiće sam mislio od toga izradit, ali nikako da se dogovorim sa "majstorima", nisu nikako kužili što želim...ali da dobro izgleda, izgleda...ono, baš mi se svidjelo kao materijal...na kraju sam ostao na klasici drvo-aluminij kombinacija (bez poklopca za trafiće). Još sam imao jednu opciju u vidu a to je ploča od (pletenih) karbonskih vlakana (slično onoj koju koriste motoristi i autolakireri za ukrase), kad se fino ispolira i prelakira djeluje predobro, ima neku 3D dubinu i otvara neke nove mogućnosti, ali ni tu nisam našao dobrog meštra...
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Edison » 08 svi 2011, 00:40

harkonen je napisao/la:Zaboravi,
kamenom majstoru lijepo nacrtaš u prašini na stolu i on će ti napraviti kako treba, kakva crna CATI(C)A? :-)


Istina. Nacrtas prstom u prasini na stolu. To razumiju... :D

Kad sam isao kod staklara da mi napravi poklopac za gramofon od pleksija po mom nacrtu i zeljama za posebnim otvorima, nacrtao sam nacrt, presijeke, kotirao, izvukao detalje, nacrtao gdje se poklopac lijepi. Kad je majstor uzeo nacrt, prvo ga je 5 minuta gledao i puhao, u pocetku ga je drzao naopako, ali je radi kota skuzio s koje strane se to gleda. Onda je odbio posao jer da je prekomplicirano... Objasnio sam mu da nije. Onda smo obojica mahali rukam po zraku 5 minuta i kao da generiramo virtualni 3D model poklopca u zraku... Onda sam nacrt vratio u torbu, skupa s majstorom nasvrljao nesto kao skicu s par mjera. Jos je malo propitkivao i sve shvatio. Kaze, bit ce za 3 tjedna. Nakon 6 tjedana javio da je gotovo. Dosao sam i pogledao, premjerio, sve u redu. Pita majstor, imam li mozda onaj moj originalni nacrt. Dam mu ga, a on s njim pred poklopac pa studira i klima glavom. Kaze, pa mogli smo napraviti i prema tom nacrtu... :D
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Dean » 08 svi 2011, 07:35

Roko je napisao/la:Kerrock, to je ona imitacija kamena, za kuhinje, kuhinjske ploče, sudopere itd...meni se to sviđa kao materijal, imao sam čak neku ideju da monoblokove "obučem" u taj kerrock, čak i zaštitni poklopac za trafiće sam mislio od toga izradit, ali nikako da se dogovorim sa "majstorima", nisu nikako kužili što želim...ali da dobro izgleda, izgleda...ono, baš mi se svidjelo kao materijal...na kraju sam ostao na klasici drvo-aluminij kombinacija (bez poklopca za trafiće). Još sam imao jednu opciju u vidu a to je ploča od (pletenih) karbonskih vlakana (slično onoj koju koriste motoristi i autolakireri za ukrase), kad se fino ispolira i prelakira djeluje predobro, ima neku 3D dubinu i otvara neke nove mogućnosti, ali ni tu nisam našao dobrog meštra...


Diy znaći ?? Pa primi se sam tog posla ! Kerrock je 100 % akril, a to je problem na spojevima koji vole pucati uslijed razlika u temperaturama. Corian je izdržljiviji po tom pitanju (i skuplji). Ako nekog interesira može kod mene vidjeti sve uzorke: Kerrocka. Hi-macsa, Coriana, Montelia i Getacora. Sa karbonom je teško raditi, jer trebaš kalup, kao i kod poliestera ako želiš da to izgleda. Najbolji kalupi su od Sika blokova (vidi cijenu), pa onda vakum ili neka druga tehnika za epoxy. Uglavnom, nešto sam radio sa karbonom i još ću, ali je tehnika zahtjevna i skupa za unikatnu ploču od karbona. Uglavnom nije da nema majstora, nego to košta....
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Roko » 08 svi 2011, 11:38

Edison je napisao/la: Kad je majstor uzeo nacrt, prvo ga je 5 minuta gledao i puhao, u pocetku ga je drzao naopako, ali je radi kota skuzio s koje strane se to gleda. Onda je odbio posao jer da je prekomplicirano... Objasnio sam mu da nije. Onda smo obojica mahali rukam po zraku 5 minuta i kao da generiramo virtualni 3D model poklopca u zraku... :D



Točno, identična situacija kod mene sa majstorom za kerrock, baš tako...donio nacrt (vrlo precizan) i identična reakcija...jedino što se mi nakon mahanja nismo sjetili nacrtati prstom u prašini... :lol: ...pa se nismo uspjeli dogovorit...strašni su ti majstori...
A sa tipom za karbonska vlakna bilo je još gore, taj je tražio da mu donesem monoblock da on skuži čemu ta glupost uopće služi... :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Prednja ploča

PostPostao/la zbotic » 08 svi 2011, 13:50

Koji ste vi amateri :lol:

Ja sve nacrtam u Autocadu i onda precrtam rukom (preko stakla) na običan papir. Presavijem ga desetak puta i malo zamastim prljavim rukama (npr od brušenja aluminija). Zatim obučem stare rebatinke, odem kod majstora, malo mucam i žmirkam očima i sve dobijem upola jeftinije. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Prednja ploča

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 svi 2011, 13:51

e tako nešto i ja radim. Barem ča se tiče crtanja, sve prvo na PCu a onda to prebacim na papir sa rukom.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron