GainWire

Re: GainWire

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 tra 2013, 23:19

Ajde malo opiši svoja iskustva i neke cake u temi ako se još sjećaš kako si to radio.Drago mi je čuti da se još netko "igrao" sa time.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: GainWire

PostPostao/la dadod » 16 tra 2013, 08:43

Khadgar2007 je napisao/la:Ajde malo opiši svoja iskustva i neke cake u temi ako se još sjećaš kako si to radio.Drago mi je čuti da se još netko "igrao" sa time.


To je bilo tako davno, bio sam jos klinac i sve me je interesiralo. Ako se jos sjecam, nisam koristio uljenje ni grundiranje, nisam imao pojma o tome(nije bilo interneta ha ha) vec samo fino smirglanje i onda politiranje danima. Kako je ispalo ne sjecam se vise, to je bilo vrijeme kada se kao ljepilo za drvo koristilo tutkalo, tek se kasnije pojavilo kazeinsko ljepilo.
Sada jedno pitanje. Kako ispisati oznake na prednjoj ploci( a i na zadnjoj koja je aluminijska), glodanje kojim sam radio logo je malo pregrubo? Nekad sam koristio letraset(preslikace) slova ali neznam da li to jos postoji.
dadod
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 13 ruj 2011, 10:54
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire

PostPostao/la Khadgar2007 » 16 tra 2013, 10:13

Hehe, da bez grundiranja nakon nekog vremena politura postane "valovita" tj. nije više glatka.Tako sam napravio kućite za gramofon i nakon ča se sva politura posušila, drvo možda upilo/pustilo vlagu politura više nije kao ča je bila odmah nakon završetka rada.
Vidio sam da ti je ispalo malo pregrubo i baš me začudilo sa čime si to radio.Možda da pitaš Deana jel bi on to mogao odraditi.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: GainWire

PostPostao/la dadod » 30 tra 2013, 16:34

Evo mislim da sam s ovim pretpojacalom zavrsio, jos par slikica.

slika
slika
slika
slika
dadod
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 13 ruj 2011, 10:54
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire

PostPostao/la audio kutak » 30 tra 2013, 22:32

kako uvijek dobro ispadnu kombinacije drveta i metala? Baš lijepo!

gdje si nabavio ovaj veliki srebreni gumb za pot? zanima me dali se taj gumb koji ima šaraf za stegnuti, može slobodno
staviti na pot koji ima onu "rebrastu" osovinu? Pitam zato jer pot kojeg želim ima rebrastu osovinu..

Za ledice si samo izbušio rupe i ugurao ih unutra?

Koji je razmak između činčeva?
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: GainWire

PostPostao/la dadod » 30 tra 2013, 23:07

audio kutak je napisao/la:kako uvijek dobro ispadnu kombinacije drveta i metala? Baš lijepo!

gdje si nabavio ovaj veliki srebreni gumb za pot? zanima me dali se taj gumb koji ima šaraf za stegnuti, može slobodno
staviti na pot koji ima onu "rebrastu" osovinu? Pitam zato jer pot kojeg želim ima rebrastu osovinu..

Za ledice si samo izbušio rupe i ugurao ih unutra?

Koji je razmak između činčeva?



Ha, gornja ploca nije metal vec obicni lesonit posprican mat crno.
Gumb imam vec neko vrijeme ne sjecam se od kada i ima seraf za zategnuti.
Ledice sam postavio na malu stampnu plocicu i ugurao ih kroz rupe.
Cincevi su na razmaku od 2,5 cm po visini i 2 cm po horizontali.
dadod
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 13 ruj 2011, 10:54
Lokacija: Zagreb

Re: GainWire

PostPostao/la audio kutak » 01 svi 2013, 12:13

thanks
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: GainWire

PostPostao/la dadod » 17 srp 2013, 12:31

Ovo je DC servo koji cu ugraditi da bi dobio nula DC volta na izlazu, jer sada to ide i do 100mV. Diskusija oko DC serva je ista u temi GainWire mk2.

slika

slika
dadod
 
Postovi: 174
Pridružen/a: 13 ruj 2011, 10:54
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron